Олена Гончарук перемогла у конкурсі на посаду керівника «Довженко-Центру»

 Конкурс на посаду керівника державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» («Довженко-Центр») виграла Олена Гончарук. Наразі Держкіно має підписати контракт із переможницею конкурсу.

Таке рішення ухвалила конкурсна комісія, затверджена Державним агентством України з питань кіно (Держкіно), провівши співбесіди з кандидатами на посаду: Вікторією Водкою, Оленою Гончарук, Олексієм Пантелєєвим та Сергієм Слєпаком.

Після презентації своїх програм кандидати відповідали на запитання комісії. За результатами почутого члени комісії провели голосування: Вікторія Водка отримала три голоси, Олена Гончарук — шість.

Директорка Музею кіно в Національному центрі Олександра Довженка Олена Гончарук у квітні 2021 року була обрана конкурсною комісією на посаду керівниці «Довженко-Центру». Кандидаткою її висунув колектив підприємства. Відтоді Гончарук виконувала обовʼязки генеральної директорки «Довженко-Центру», бо Міністерство культури, якому підпорядковувався Центр, не підписало з нею контакт.

На початку 2022 року «Довженко-Центр» офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це може призвести до ліквідації національного кіноархіву та подали на Держкіно до суду.

Як повідомлялось, у листопаді Держкіно опублікувало наказ про усунення Гончарук від виконання обовʼязків та призначення нової виконувачки обов’язків генерального директора Юлії Каждан. Незабаром у «Довженко-Центрі» провели обшуки. За два тижні Каждан написала заяву про звільнення з посади. Замість неї Держкіно призначило тимчасовим в.о. гендиректора Андрія Алферова.

21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника «Довженко-Центру». 3 лютого мало відбутися голосування за нового очільника Центру, проте через замінування будівлі засідання комісії перенесли на 6 лютого. Того ж дня стало відомо, що проти Гончарук порушили кримінальну справу.