Олена Зеленська поділилася порадами, як подолати стрес

Дружина президента Олена Зеленська дала українцям поради, як убезпечитися від згубного впливу стресу. Про це перша леді написала у Телеграмі. За її словами, основне завдання українців — вистояти. Тож вона поділилася низкою матеріалів, зібраних у спеціальному розділі довідника безбар’єрності «Етика взаємодії у періоди стресу».

«Акт терору, що стався у Дніпрі, шокував нас усіх. Хоча, здавалося б, ми вже бачили подібні за масштабом трагедії — Вінниця, Кременчук, Бородянка. Але ж ні, неможливо звикнути до цього болю. Бо ми, на відміну від ворога, люди. А люди до такого не звикають», — зазначила Олена Зеленська.

Дружина президента радить українцям почати із загальних порад, що допоможуть підтримати себе у непрості періоди. Обрати варто ті, що вам найближчі, та спробувати виконувати регулярно. Зокрема, допоможе вправа на повільне дихання, якщо ви тривожитесь чи пригнічені. Перша леді також порадила вправу, яка допоможе зняти напругу в тілі, викликану стресом, вона забере у вас лише сім хвилин.

Крім того, методика «Кола контролю» допоможе визначити проблеми, з якими ви можете впоратися, а з якими ні, а отже, зрозуміти, де справді варто хвилюватися. Вона також зауважила, що стрес — це нормальна реакція на ненормальну ситуацію.

«Як допомогти людині у стані сильного стресу? Особливо якщо вона дезорієнтована, несвідомо хоче нашкодити собі або іншим, плаче або кричить. Це непросто, однак можливо, якщо знати, як діяти. Тож не докоряйте собі, якщо одразу не виходить зробити якусь вправу чи опанувати себе. Просто намагайтеся дбати про себе у такі непрості періоди, крок за кроком, поступово. Усе вийде», — резюмувала перша леді.

Як повідомлялось, у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що 10 мільйонів українців, або приблизно чверть населення країни, можуть страждати від розладу психічного здоров’я через війну.