Ольга Стефанішина: Україна виконала 72% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС

06.02.2023

Україна виконала вже понад 72% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Вона звернула увагу на обсяг роботи, який виконали усі гілки української влади після отримання державою статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

«В умовах повномасштабної війни російської федерації проти України ми продовжували процес адаптації українського законодавства до європейського. Маємо зростання прогресу з імплементації Угоди про асоціацію на рівні 9% порівняно з показником 2021 року», — підкреслила Ольга Стефанішина.

За її словами, лідером із виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію стала сфера інтелектуальної власності. Прогрес у цій сфері зріс на 33%. Значного прогресу також досягли у сфері енергетики, довкілля, сільського господарства, санітарних та фітосанітарних заходів, а також митних питань.

Загалом за період виконання Угоди Україна має 90% прогресу у наступних сферах: юстиція, свобода, безпека, політичний діалог, національна безпека та оборона, статистика, державні закупівлі.