ООН готова піти з Афганістану: назвали причину

20.04.2023

Влада радикального ісламістського руху Талібан заборонила жінкам Афганістану працювати в Організації Об’єднаних Націй. Тому Організація Об’єднаних Націй повідомила, що припинить свою місію в Афганістані в травні цього року, якщо таліби не дозволять жінкам повернутися до роботи в організації.

Про це пише The Guardian.

Читайте також: За три місяці у Середземномор’ї загинуло понад 440 мігрантів — ООН

За словами голови Програми розвитку ООН Ахіма Штайнера, представники організації кілька місяців проводили переговори з лідерами Талібану, щоб ті дозволили жінкам працювати в ООН. Раніше таліби говорили, що можуть пом’якшити заборону жінкам працювати в неурядових організаціях. Однак тепер вони відмовляються змінювати свою позицію.

Читайте також: В Австралії затримали екоактивістів, які зупинили потяг і вигрібали вугілля

«Якби я уявив собі, що місії ООН сьогодні немає в Афганістані, то переді мною постали б образи мільйонів молодих дівчат і хлопців, батьків і матерів, які, по суті, не матимуть що їсти», – сказав Штайнер.

Читайте також: Книгу «Незламні» майже розкупили: скільки примірників залишилося

Зазначимо, що відхід ООН й інших міжнародних організацій з Афганістану може найбільше вплинути на жінок і дітей. Адже жінки й дівчата часто отримують найменшу частку їжі в афганських сім’ях і є більш вразливими до недоїдання й хвороб.