ООН: Українки ризикують стати жертвами торгівлі людьми

Радниця з гендерних питань місії ООН Джо Енн Бішоп заявляє, що внаслідок війни для українських жінок є високим ризик стати жертвами торгівлі людьми.

На цьому вона наголосила під час спільного засідання Комітету з прав жінок та гендерної рівності та Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту на тему «Боротьба із контрабандою людьми, зокрема для сексуальної експлуатації (в контексті війни проти України)».

«Оскільки жінки становлять 80% українських біженців під час війни, українські жінки піддаються високому ризику торгівлі людьми, зокрема ризику сексуальної експлуатації та проституції», — сказала Бішоп.

За її словами, за кілька місяців від початку російського вторгнення в Україну жіноче громадське суспільство в нашій державі зафіксувало збільшення кількості шукачів дружин в Україні.

«Ми побачили, що купівля порнографії зросла майже на 300%», — сказала Бішоп, додавши, що торговці людьми дедалі частіше використовують онлайн-платформи для вербування жертв експлуатації.

За її словами, 65% жертв торгівлі людьми — це молоді жінки і дівчата, і це зазвичай торгівля з метою сексуальної експлуатації.