Остання колискова: мати війскового попрощалася із загиблим сином (відео)

22.06.2022

У Львові попрощалися із 27-річним Артемієм Димидом, який воював на сході України. Під час прощання у храмі мати Іванка Крип’якевич-Димид заспівала сину останню колискову.

Про це повідомляє Український католицький університет.

Артемія Димида відспівали в одному з львівських храмів 21 червня. Загинув він 18 червня у Донецькій області під час російського мінометного обстрілу.

Батько загиблого – отець та викладач Українського католицького університету.

«Той, хто боїться смерті, не може бути Воїном, не може бути добрим патріотом. Маємо роздумувати про смерть, бо вона є частиною нашого життя. Нам треба бути відважними. Треба вміти жертвувати собою. Герої вмирають. Але Герої дають нам насіння, як дають його святі мученики Церкві. На основі цього насіння народжується відвага, нові перспективи. У цьому і є сенс останніх слів Артема, які він мені сказав за кілька днів до смерті: «Я вижив», — сказав він під час проповіді.

Артем з дитинства був «пластуном». На фронті воював з 2014 року у складі одного з добровольчих батальйонів. Мав позивний «Курка».

За ініціативи сім’ї загиблого воїна Артема Димида, Український католицький університет започатковує стипендійний фонд імені Артема Димида. Стипендію в університеті надаватимуть пластунам, які вступатимуть на бакалаврські та магістерські програми УКУ. Фонд створено у співпраці з національною скаутською організацією «Пласт» та брендом українського одягу «Авіація Галичини».