П’ять українських сіл можуть увійти до світового переліку найкращих

10.06.2024

Державне  агентство розвитку туризму надіслало до ООН Туризм (UNWTO) пакет документів п’яти українських сіл. В майбутньому вони можуть увійти до світового переліку «Кращі туристичні села» 2024 року. Про повідомили на офіційному сайті ДАРТ.

Включення українських селищ до цієї світової мережі гарантуватиме увагу мандрівників з усього світу. До того ж це дозволить отримати фінансову підтримку іноземних донорів.

Села, що представлятимуть Україну в одній з найпрестижніших глобальних туристичних ініціатив:

  • Високогірне селище Ворохта, яке розташоване біля підніжжя Говерли, відоме своїм віадуком і є центром гірськолижного туризму.

  • Село Зелений Гай, на території якого знаходиться однойменна ферма. З початком повномасштабної фази війни воно стало справжнім прихистком для понад 300 людей та 1500 свійських тварин, яких вивезли з зони бойових дій.

  • Гірське селище-курорт Кваси, відоме своїми мінеральними цілющими джерелами, крафтовою продукцією та виробництвом гуцульських лижників.

  • Старовинне село Олика, яке внесене до списку історичних населених місць України і може похизуватися аж 10 об’єктами історичної спадщини. Один з яких – середньовічний замок князів Радзивіллів.

  • Унікальне село Урич з бойківською автентикою, яка збереглася в місцевих обрядах та архітектурі. Поряд із селищем знаходиться середньовічна наскельна фортеця і митниця Тустань.

Список найкращих туристичних сіл буде оприлюднений наприкінці 2024 року на офіційних ресурсах ООН Туризм.

Ініціатива “Кращі туристичні села” (The Best Tourism Villages) була започаткована у 2021 році. Вона відзначає села, які розвивають сільську місцевість, зберігають ландшафти, культурне розмаїття, місцеві цінности й кулінарні традиції. За цей час до мережі найкращих туристичних сіл ООН Туризм увійшли 190 селищ з усього світу. Донині українських серед них поки не було.

Читайте також: Мамалига, голубці та килими. До нематеріальної спадщини України увійшли нові елементи

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram