Палестинка вперше стала пасторкою на Святій землі

У Єрусалимі в лютеранській церкві висвятили першу палестинську жінку-пасторку на Святій Землі. Нею стала місцева мешканка Саллі Азар. Про це повідомляє BBC.

«Я сподіваюся, що багато дівчат і жінок дізнаються, що це можливо, і що інші жінки в інших церквах приєднаються до нас. Я знаю, що це займе багато часу, але я думаю, що буде цікаво, якщо це зміниться в Палестині», — сказала пасторка.

Саллі Азар була висвячена її батьком, єпископом Сані Азаром. Вона запевняє, що, хоча батьків приклад її надихав, вивчати теологію жінку ніколи не змушували.

Як пасторка, вона виконуватиме різні обов’язки, включаючи ведення служб і вивчення Біблії в Єрусалимі та Бейт-Сахурі (Палестина), на окупованому Західному березі, для англомовних конгрегацій. Прихильники преподобної Азар вважають, що вона є тією людиною, яка здатна кинути виклик стереотипам і зламати шаблон.

На думку лютеранського пастора з Віфлеєму та Бейт-Сахура Мунтера Ісаака, який написав книгу арабською мовою про лідерство жінок у Біблії та на підтримку посвячення жінок у сан, «це великий, великий день для життя нашої Церкви, це важливий крок вперед».

 

«Ми приймаємо жінок-служителів, ми приймаємо жінок-професорів, жінки роблять нам хірургічні операції, і дивно, що досі доводиться сперечатися, що жінки можуть викладати Біблію чи здійснювати таїнства. Це говорить мені про те, що, попри прогрес, якого ми досягли як палестинці, коли йдеться про розширення прав і можливостей жінок і прав жінок, ще є над чим працювати», — сказав Мунтер Ісаак.

Наразі на Близькому Сході окрім Саллі Азар висвячені в пастори ще чотири жінки — одна в Сирії та три у Лівані, також відомо, що принаймні одна палестинка служить у США.