Чому в соцмережах обговорюють не тільки результати ЧМ — 2018?

Парасолька як символ мачизму

16.07.2018

Правила етикету було створено для корегування поведінки, та чим більше правил та церемоніалу, тим виразніша істинна поведінка людини, її почуття, дії та навіть думки. 15 липня не зміг (чи не захотів) дотриматися етикету президент РФ Путін під час нагородження переможців Чемпіонату світу з футболу, продемонструвавши зверхнє ставлення до президентки Хорватії Колінди Грабар-Кітарович.

Інцидент стався на стадіоні «Лужники» після матчу, коли три президенти — Путін, Макрон та Грабар-Кітарович, — вийшли на поле, щоб привітати команду-переможця збірну Франції. У цей самий момент почалася злива, й охоронці миттю відкрили парасольку над головою Путіна, трохи пізніше пощастило президенту Макрону та президентові ФІФА Джанні Інфантіно, а от пані Грабар-Кітарович залишилася мокнути під дощем.

Невже Путін не побачив цієї прикрості? Адже кілька років тому під час візиту до КНР він запропонував дружині генерального секретаря ЦК Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпіна ковдру й навіть накинув на плечі. Пані Пен Ліюань поспіхом зняла її. Тоді соцмережі та ЗМІ писали про президента РФ, як про лицаря, що оберігає даму, щоправда, чужу.

<

Що ж сталося із його ввічливістю 15 липня? Думки розходяться: хтось вважає, що Путін заздрить перемозі збірної Хорватії над збірною Росії, хтось, — що хорватські футболісти роздратували голову РФ тим, що присвятили перемогу Україні, а дехто впевнений, що насправді Путін виказав неповагу до президентки, бо вона…. жінка.

Британська mirror.co.uk вважає, що Путін або забув, що «ladies first», або продемонстрував прихильність до Франції:

Новина indianexpress.com вийшла під заголовком «FIFA 2018 World Cup Final: Putin shows he’s the boss, gets an umbrella while others get drenched» («Фінал Чемпионату світу з футболу 2018: Путін продемонстрував, хто тут бос, отримавши парасольку, поки інші мокли»):

Видання firstpost.com нагадало читачам про всі «парасолькові» випадки Путіна за усі часи його президенства та прем’єрства:

А журналісти republicworld.com взагалі написали, що Путін «зажав» парасольку:

Твіти лідерів думок зібрало й видання huffingtonpost.co.uk під заголовком «As the heavens opened in Moscow, only Putin appeared to have been afforded an umbrella to shield himself from the downpour» («Оскільки небеса відкрилися над Москвою, тільки Путіну було надано парасольку, щоб захистити від зливи»):

Як би там не було, а протоколу та етикету все ж слід дотримуватися, й не важливо, кого це стосується — чоловіків чи жінок.

— Читайте також: Сергей Бабак: «Женщины не должны бояться рулить, во всех смыслах»