Парламент ухвалив закон, що усуває дискримінацію жінок в армії

Що змінить законопроект 6109

Верховна Рада України в другому читанні та в цілому ухвалила законопроект 6109 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях», за яким усувається дискримінація жінок в армії. Про це повідомила авторка законопроекту, народний депутат України Ірина Суслова.

«Досі у багатьох людей існувало упереджене ставлення до жінок-військових. Наше законодавство цьому сприяло, оскільки створювало нерівні умови служби для жінок і чоловіків й формувало  своєрідну «скляну стелю», яка заважала жінкам досягати кар’єрних успіхів. Але законопроект 6109 все змінить. Він ґрунтується на принципах рівних прав, рівних можливостей та рівної відповідальності. Рівні можливості — це коли уся система заточена не на дискримінацію та сегрегацію, а на співпрацю жінок й чоловіків заради спільного результату», — заявила депутатка.

Натисніть, щоб збільшити картинку

Що змінить законопроект

За словами депутатки, законопроект 6109 урівняє можливості при укладанні контракту та при виході в запас, під час проходження військових зборів та уніфікує міру відповідальності за виконання поставлених завдань. Ухвалення цього документу відкриває дорогу до успіху в Збройних силах тисячам жінок, які завтра стануть гордістю нашої армії.

Так, наразі жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби, якщо вони не досягли 40 років, чоловіки — 45-60 років, залежно від військового звання, новий законопроект зрівнює можливості жінок та чоловіків укладати контракт.

Законопроект закріплює принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками.

Граничний вік перебування у запасі для жінок становить 50 років, для чоловіків — 60-65 років, залежно від звання. Законопроект скасовує необгрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі.

Для жінок існують численні обмеження на призначення у добовий наряд, відправлення у відрядження і проходження військових зборів. Новий законопроект встановлює однакові засади призначення у наряд і проходження військових зборів чоловіками та жінками.

Джерело: прес-служба народного депутата Ірини Суслової

— Читайте також: GoFund: Как помочь единственному в Украине гендерному музею