Перехід на літній час в Україні більше не відбуватиметься. 16 липня Верховна Рада прийняла законопроєкт про відміну переходу. Про це повідомив нардеп від партії “Голос” Ярослав Железняк.
Під час голосування за відповідний законопроєкт № 4201 проголосував 261 народний обранець. Документ хотіли ухвалити ще в березні 2021 року. Але на тлі жорсткої критики Рада провалила його у другому читанні. Депутати надіслали законопроєкт на доопрацювання до повторного другого читання.
Тепер справа за президентом. Якщо він підпише цей закон, цього року в Україні стрілки годинників востаннє переведуть на зимовий час 27-го жовтня. А з 2025 року переведення на літній час з 2025-го більше не буде. Отже, наступного літа в Україні буде темніти й світати на годину раніше. Таким чином, з весни наступного року Україна матиме з Європою однаковий літній час. Але взимку ЄС знову відставатиме на годину (бо в Європі переклад стрілок не скасовують).
Слід зауважити, що так званий зимовий час вважають природним для території нашої держави через те, що він відповідає її географічному положенню. Літній час, який діє з останньої неділі березня по останню неділю жовтня, запроваджується з метою ефективного використання світлої частини доби.
Переведення годинників в історії
Перехід на літній та зимовий час вперше було запроваджено ще у 1908 році у Великій Британії. Це робили для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. Такий розподіл триває й зараз у багатьох країнах ЄС. Також переведення годинників й досі практикують в Ізраїлі, Ірані, Австралії, Мексиці, Великобританії, США та Канаді.
Проте тема переведення годинників вже багато років є причиною численних суперечок. Лікарі стверджують, що зміна літнього й зимового часу негативно позначається на здоров’ї людей. Тому напередодні кожного періоду вони радять більше часу проводити на свіжому повітрі та поступово пристосовувати свій організм до часових змін.
Читайте також: Коли переводити годинник на літній та зимовий час у 2024 році?
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram