«Перший вінок»: в Україні вперше перевидадуть легендарний жіночий альманах

Збірка вийде друком у видавництві Creative Women Publishing

перший вінок
01.08.2024

«Перший вінок» — український жіночий альманах, який було видано 1887 року коштом письменниць Наталії Кобринської і Олени Пчілки. Він став одним із найважливіших видань в історії української феміністичної літератури. Вперше за 137 років альманах перевидасть феміністичне видавництво Creative Women Publishing. Про це повідомляє Divoche.media.

На сторінках альманаху було надруковано 49 оригінальних творів 17 авторок. Це проза, поезія та публіцистика жінок із Галичини і Наддніпрянщини. Також «Перший вінок» зібрав цікаві етнографічні та феміністичні статті. Зокрема вони розповідали про становище жінки в Україні та світі. Перший жіночий альманах значно вплинув на розвиток жіночого руху України. Це сталося завдяки авторському складу й читацької аудиторії.

Фото: Creative Women Publishing

Поруч з такими відомими письменницями як Наталія Кобринська, Леся Українка, Олена Пчілка, Людмила Старицька чи Дніпрова Чайка публікувалися й маловідомі авторки. Це Ольга Левицька, Катерина Довбенчук, Анна Павлик, Сидора Навроцька, Михайлина Рошкевич і Олеся Бажанська. Тепер ми знову матимемо змогу дізнатися про їх думки й прагнення та прочитати маловідомі твори.

«В імені нашої національної єдности» — проголосила в передмові до альманаху Наталія Кобринська. «Перший вінок» став надзвичайною подією в умовах бездержавності України, тоді розділеної поміж двома імперіями, — зазначають у видавництві.

перший вінок

Фото: Creative Women Publishing

«Перший вінок» зібрав твори, що відображали найактуальніші проблеми жіночого життя — взаємини з чоловіками, жіночу недолю, тілесність, початок нового руху серед жінок, різні жіночі типи і психологічні характери, економічний та соціальний стан української жінки.

А ще завдяки «Першому вінку» в українській літературі вперше з’явився феномен саме явище жіночого письма. Це видання більше ніколи не повторилося у схожому форматі і не мало аналогів. Саме тому його культурно-історична, національна і літературна цінність безперечна.

Читайте також: Creative Women Publishing: Суто жіноче видавництво

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram