Підрив Каховської дамби знайшов відображення у новій опері «GAIA-24. OperadelMondo»

Прем’єрний показ відбудеться у травні

08.03.2024

Оперу композиторів Іллі Разумейка та Романа Григоріва GAIA-24 глядачі вперше побачать у травні. Мистецький проєкт став можливим завдяки підтримці від ЮНЕСКО. Про це розвідає «Суспільне.Культура».

Назва опери GAIA-24 надсилає до давньогрецької міфології, де богиню Землі називали Гайя. В 1980-х роках з’явилася однойменна наукова гіпотеза, згідно з якою вчені вважали Землю живим саморегульованим організмом.

«Коли земля дарує щедрий урожай — треба чекати на велику війну. Коли висихають моря, річки змінюють свої річища, а ліси стають непридатними до життя через радіацію — імперія скоро впаде. Коли наступає кінець світу — земля та небо зливаються в єдине ціле. Так Гая, Гея, Терра, Мага, Мати Гая промовляє до нас», — йдеться в описі до опери.

Над музикою, лібрето, режисурою, драматургією та сценографією працювали Роман Григорів та Ілля Разумейко. Це не перший випадок, коли композитори звертаються до висвітлення екологічних катастроф через монументальний музичний твір. У 2020 році колектив представив археологічну оперу в семи новелах «Чорнобильдорф». The Times назвав твір «сучасним українським шедевром, який варто побачити кожному».

Читайте також: Національна опера України зібрала аншлаги у Парижі та полетіла до Токіо

У постанові опери GAIA-24 братимуть участь Національна спілка композиторів України та Національнийзаповідник «Хортиця». Прем’єра відбудеться 10 травня в МЦКМ «Жовтневий палац». Також новим твором українських композиторів розпочнеться Міжнародний фестиваль опери, музики та театру O.Festival, який відбудеться в Нідерландах з 16 по 24 травня.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram