Після скандалу з поцілунком: уперше в історії тренером жіночої збірної Іспанії з футболу стала жінка

07.09.2023

Ексфутболістка Монтсеррат «Монтсе» Томе стала першою жінкою на посаді головного тренера жіночої збірної Іспанії.

Про це пише CNN.

Зазначається, що перший матч під керівництвом нового тренера відбудеться 22 вересня.

Читайте також: Ярослава Магучіх стала найкращою спортсменкою серпня в Україні

Попередника Томе, Хорде Вільду, звільнили 5 вересня. Він був тренером жіночої збірної з 2015 року, під його очільництвом вона вперше виграла жіночий чемпіонат світу з футболу, який відбувся цьогоріч.

Детальніше про скандал

Відомо, що гравчині неодноразово скаржилися на поведінку тренера, заявляючи, що його підходи негативно впливають на їхнє фізичне й психічне здоров’я. У вересні 2022 року 15 учасниць старшої жіночої команди надіслали листи до Федерації Іспанії з футболу, повідомляючи, що вони не будуть грати за національну збірну, доки у тренерському штабі не відбудуться кадрові зміни.

Читайте також: Українська гімнастка Анна Лащевська завоювала два «золота» на Кубку світового виклику

У Федерації Іспанії з футболу зазначили, що високо цінують роботу Хорхе Вільди і його «бездоганну особисту й спортивну поведінку». Чоловіка назвали «основним рушієм помітного зростання жіночого футболу в Іспанії».

Читайте також: Новою міністеркою культури та інформаційної політики може стати Юлія Федів: подробиці

Хорхе Вільду звільнили на тлі скандалу з очільником Федерації Іспанії з футболу Луїсом Рубіалесом. Він без згоди поцілував у губи капітанку команди Іспанії Дженніфер Ермосо після перемоги на чемпіонаті світу з футболу серед жінок.