Пістолет, з якого актор Алек Болдвін убив операторку Галину Гатчинс, не міг вистрелити випадково — ФБР

15.08.2022

Федеральне бюро розслідувань встановило, що пістолет зі зйомок фільму «Іржа», з якого голлівудський актор Алек Болдвін застрелив операторку Галину Гатчинс, не міг вистрілити без натискання на спусковий гачок. Раніше актор стверджував, що постріл стався випадково.

Про це пише видання Deadline.

Слідчий експеримент показав, що навіть зі зведеним курком і при ударі по револьверу F.lli Pietta він не міг вистрілити без втручання стрільця.

«Зі зведеним на чверть або навіть наполовину курком пістолет не можна було змусити стріляти без натискання на спусковий гачок», — йдеться у звіті ФБР.

У грудні 2021 року в інтервʼю Болдвін заявив, що вважав, ніби пістолет заряджений холостими патронами, і наголосив, що не натискав на спусковий гачок, а постріл стався випадково.

Нагадаємо, що родина операторки Галини Гатчинс, яку 21 жовтня 2021 року на зйомках випадково застрелив актор Алек Болдвін, подала позов проти нього.

Алек Болдвін вистрелив на зйомках фільму бойовим патроном, хоча там мав бути холостий. Зараз же Болдвін — один із кількох відповідачів, серед інших є помічник режисера Девід Голлс та реквізитор Сара Закрі.

Позов до Першого окружного суду Нью-Мексико подали чоловік операторки Метью та їхній син Андрос. Вони вимагають відшкодувати їм втрату. На пресконференції адвокати родини Гатчинсів також показали анімаційну реконструкцію стрілянини. Вони заявили, що Болдвін та інші «не змогли виконати стандартну перевірку безпеки та дотримуватися основних правил безпеки при поводженні зі зброєю».

У позові також звинувачують знімальну групу в тому, що вони «зрізають кути у процедурах безпеки, коли на карту поставлено людські життя, поспішають дотримуватися графіка та ігнорують численні скарги на порушення безпеки».

Галина Гатчинс народилася в Україні і виросла на радянській військовій базі за полярним колом. Вона вивчала журналістику в Києві та кінематограф у Лос-Анджелесі. У 2019 році журнал American Cinematographer назвав її «новою зіркою».