Питання про мобілізацію жінок на сьогодні не стоїть — Маляр

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що мобілізація в Україні відбувається згідно з відповідним указом президента і питання про мобілізацію жінок у країні зараз не стоїть.

Про це вона повідомила 14 червня в ефірі телемарафону.

Вона зазначила, що в указі президента про мобілізацію прописано планову кількість людей, яких потрібно мобілізувати. Проте прогнозувати точну кількість мобілізованих складно, бо це залежить від ситуації на фронті.

«Є певна цифра, яку встановлює президент для головнокомандувача, скільки потрібно мобілізувати громадян. Звідки вона береться? Вона розраховується генеральним штабом і головнокомандувачем за їхніми оборонними задумами і планами, скільки потрібно людей, щоб здійснювати ці задуми», — розповіла вона.

Нагадаємо, ще до повномасштабного вторгнення рф, Міноборони Україні заявило про розширення переліку професій для постановки жінок на військовий облік. До цього списку таких професій входять фотографи, оператори, журналісти, перекладачі, піарники, муляри, теслярі, столяри, метеорологи, акушери, бібліотекарі та багато інших. При цьому законодавство не передбачає обов’язковий призов жінок під час мобілізації. Жінки можуть бути мобілізовані лише добровільно.