Платний безвіз: у Європі прийняли нові правила перетину кордону з 2024 року

01.08.2023

В’їзд до країн Європейського Союзу за безвізом стане платним із 2024 року.

Про це йдеться на сайті Європейського Союзу.

Зазначається, що з цього часу почне працювати Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS). Цей дозвіл повинні мати громадяни 60 «безвізових» країн, зокрема й українці, які хочуть в’їхати до 30 країн зі списку.

Читайте також: В Україні ввели візовий режим з росією: як це працюватиме

ETIAS: Що це таке?

Дозвіл прив’язаний до паспорта мандрівника й чинний до трьох років або до закінчення терміну дії паспорта. Якщо мандрівник отримує новий паспорт, то йому потрібен і новий дозвіл на подорож ETIAS.

Дозвіл діє на короткотермінове перебування – на термін до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Утім, він не гарантує дозвіл на в’їзд: охочих в’їхати додатково перевірятимуть на кордоні.

Щоб отримати ETIAS, потрібно подати заявку за допомогою сайту чи застосунку ETIAS. Це коштує 7 євро. Більшість заявок обробляють протягом кількох хвилин, але оброблення може тривати й протягом чотирьох днів. Також цей період можуть подовжити до 14 чи 30 днів, якщо буде потрібна додаткова інформація.

Читайте також: Чехія вирішила не видавати візи росіянам і білорусам впродовж року

Після подачі заявки надійде електронний лист із номером заявки ETIAS, який потрібно буде зберегти. Заявку радять подавати завчасно до того, як придбати квиток чи забронювати житло.

Деякі мандрівники звільняються від сплати цього збору. Ідеться передусім про громадян із шенгенською візою й іноземців, які мають довгострокову візу, видану однією із держав-членів ЄС.

Читайте також: Парламент Канади підтримує запровадження безвізу з Україною

Зараз громадяни країн, з якими у ЄС встановлений безвізовий режим, мають право вʼїжджати до Євросоюзу лише на підставі біометричного паспорта. Це діє протягом 90 днів (кожні 180 днів).