Подборка книг о феминизме от Ольги Рудневой

Тема гендерного равноправия и самостоятельности женщин во всех сферах жизни сейчас актуальна как никогда. На протяжении многих лет женщины доказывали и показывали, что они способны на все: воспитывать детей, строить корпорации и заниматься хобби. А благодаря прогрессу в 35 лет только начинают жить полной жизнью, а не заканчивают ее (как было принято еще 100 лет назад).

Сейчас идеальное время, когда стоит почитать и узнать больше как о феминизме, так и о женском лидерстве. Поэтому о том, какие книги лучше купить на эту тему, редакция WoMo спросила у Ольги Рудневой, директорки Фонда Елены Пинчук. Советуем сохранить подборку в закладки, чтобы не забыть.

Книга Гендер для всіх. Виклик стереотипам

Тамара Марценюк

Чи знаєте ви, що в Україні зарплата жінок у середньому на 30 % менша, ніж зарплата чоловіків, і що тут досі є перелік кількасот професій, заборонених жінкам? У якій сфері, на вашу думку, дискриміновано чоловіків? Чи розбираєтеся ви, що таке сексизм, ейджизм, ромофобія? Саме ці важливі і нагальні питання піднімаються в книзі. Це видання як для тих, хто лише побіжно чув про гендерні питання, так і для експертів. Авторка розповідає про суспільні нерівності та допомагає знайти їх вирішення.

Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю

Анна-Марі Слотер

Сьогодні жінкам постійно доводиться перебувати у стресових умовах, коли їхня кар’єра й сім’я на різних шальках терезів. Якою має бути справжня рівність? Як визначити пріоритети й досягти справедливості на ринку праці? Що мають знати компанії для успішної оптимізації людських ресурсів? Авторка досліджує, як потрібно змінити культуру трудових відносин, соціальну та державну політику, а також пояснює, чому питання балансу між роботою й особистим життям — болісна тема як для жінок, так і чоловіків. Для кого книжка? Книжка для всіх, хто цікавиться темою рівності, суспільними відносинами, державною та соціальною політикою.

Невидимі жінки

Керолайн Кріадо Перес

Офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини Кріадо Перес у «Невидимих жінках» викриває гендерну нерівність там, де її, здавалося б, годі й шукати: на клавішах фортепіано, у програмах розпізнавання голосу, у клінічних випробуваннях лікарських засобів… Коли розробники продуктів і технологій замість аналізувати цільову аудиторію, збирають дані про типового чоловіка, навіть сухі цифри можуть підгуляти! Жінки в цій системі залишаються непоміченими. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, та більше — небезпечні для жінок. Але так буде не завжди…

Чому не варто боятися фемінізму

Тамара Марценюк

Як швидко й безболісно позбутися страшних і смішних стереотипів про фемінізм? У новій книжці Тамари Марценюк — огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо як належне. Крім історії та теорії тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу є посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у нагоді всім зацікавленим.

Друга стать

Симона де Бовуар

Что значит «быть женщиной»? И кто такие женщины? Женщинами рождаются или всё-таки становятся? И где её место, если такое вообще существует?.. Сегодня знаменитая и даже скандальная книга философа Симоны де Бовуар обретает новую актуальность для общества, делая попытку объяснить сущность женщины. Начиная с биологических отличий и заканчивая анализом социальных исторических процессов середины ХХ века, писательница подробно описала все аспекты жизни «слабого пола» на протяжении всей истории. Книга «Друга стать (комплект із 2 книг)» расскажет о бытовавших стереотипах, связанных с женщинами, объективных физиологических отличиях и как они повлияли на отношения между полами, феминистских движениях за равные права. Почему стоит купить книгу «Друга стать (комплект із 2 книг)» Симоны де Бовуар? «Друга стать (комплект із 2 книг)» — классика философской мысли и один из фундаментальных трудов феминистского движения. Книга обращена к каждой женщине на любом этапе её жизни. С работой Симоны Де Бовуар будет полезно ознакомиться не только представителям женского пола, но и мужчинам, желающим понять суть проблемы неравенства и особенности культурных мировых процессов. Оставаясь более полувека актуальной, книга «Друга стать» получает многочисленные положительные отзывы от читателей и читательниц, вдохновляя делать наш мир лучше. «От яблока Евы до личной комнаты Вирджинии Вульф, трактат Бовуар объединяет, убеждает в самодостаточности и предлагает плод знания».