Польща забрала у Росії ЖК у Варшаві, щоб поселити українських біженців

Польська влада повернула у державну власність занедбаний житловий комплекс у Варшаві, який у 1970-х роках належав СРСР, а потім Росії. У будівлі планують поселити українських біженців.

Про це повідомляє мер міста Рафал Тшасковський.

Польща намагалась відсудити будівлю у РФ майже 30 років. Увесь цей час вона була занедбана. Також Росія не платила за комунальні послуги та за користування територією та приміщеннями. Сума боргу складає понад сім мільонів злотих.

Будівлю прозвали «шпигунською» через те, що досі за нею велося спостереження. Російськомовна охорона не пускала журналістів у комплекс та не хотіла з ними розмовляти.

Наразі триває інвентаризація кожного з приміщень, після чого спеціалісти перевірять технічний стан будівлі. Після цього буде вирішено, чи можливо реконструювати будівлю. За словами мера Варшави, багато компаній готові допомогти в реконструкції будівлі.

 

«Але ми не хочемо діяти як росіяни. Ми не хочемо нічого окуповувати, поки це не буде передано на законних підставах. Ми хочемо зробити все це легально та за погодженням з польським урядом та президентом», — каже Рафал Тшасковський.

Посол України у Польщі Андрій Дещиця заявив, що на днях на будівлі встановлять флаг України. Також, ймовірно, у цьомі місці відкриють Український культурний центр.