Польский режиссер Агнешка Холланд награждена орденом Княгини Ольги

Награда присуждена за фильм о Голодоморе

28.11.2019

Указом Президента Украины №865/2019 «Про відзначення державними нагородами України» орденом Княгини Ольги быа награждена режиссерка Агнешка Холланд, снявшая фильм «Цена правды»о журналисте Гаррете Джонсе, открывшего миру правду о Голодоморе.

Как отмечено в указе, Президент Украины отметил орденом княгини Ольги III степени режиссера Агнешку Холланд «за весомый вклад в почтение памяти жертв геноцида украинского народа — Голодомора 1932−1933 годов в Украине, подвижническую деятельность, направленную на освещение правды о Голодоморе».

Агнешка Холланд — кинорежиссерка польского происхождения. Она занимает должность председателя европейской киноакадемии, дважды номинирована на премию Оскар за фильмы «Европа, Европа» (1991) и «В темноте» (2011), обладательница «Золотого глобуса».

Исторический триллер «Цена правды» в украинском прокате с 28 ноября 2019 года. Фильм рассказывает о британском журналисте Гарете Джонсе, побывавшем в 1933 году в СССР. Он стал очевидцем организованного советской властью Голодомора в Украине и других преступлений тоталитарного режима.

Велика прем’єра великого фільму : Лауреатка “Золотого глобусу” й номінантка на “Оскар” Аґнєшка Голланд та відомий британський актор Джеймс Нортон особисто презентували фільм «Ціна правди» в Києві
28 листопада історичний трилер «Ціна правди» виходить у широкий український прокат. На честь довгоочікуваної прем’єри 27 листопада в столичному кінотеатрі «Київська Русь» на найбільшому кіноекрані країни відбувся спеціальний показ та гала-прем’єра історичного трилера «Ціна правди».
ФОТО
Першими стрічку побачили журналісти та представники ЗМІ. Після показу на учасників чекала велика прес-конференція за участю режисерки історичного трилера Аґнєшки Голланд, виконавця головної ролі Ґарета Джонса Джеймса Нортона, продюсерів Єгора Олесова (Україна) та Станіслава Дзідзіча (Польща), а також українського актора Олега Драча.
«Для мене дуже велика честь бути тут зараз. Для нашої команди було дійсно важливо розкрити таку серйозну тему. Ми сподіваємося, що меседж, який ми намагалися донести скрізь фільм, буде зустрітий з такою самою увагою і теплотою в Україні, як він був зустрітий в усьому світі. Ми були дуже раді працювати з українськими колегами над цим фільмом і високо оцінили їхню роботу», — поділилась Аґнєшка Голланд.
«Неймовірно дякую Україні за такий теплий прийом. Дуже сподіваюся, що ми змогли гідно розказати цю історію. Ви знаєте, кожен фільм має свої виклики. Для мене, наприклад, великим викликом було приїхати в Україну в такий сувору пору року. Бо сніг і погода, яку ви побачите на екрані, — абсолютно реальні. І, звичайно, мені дуже допомогла Аґнєшка та українські актори, які весь час підбадьорювали», — зізнався Джеймс Нортон.
«Дуже дякуємо всім, хто сьогодні прийшов на прем’єру. Хочу сказати, що кожен фільм — це новий, неймовірний досвід. І цей фільм — такий досвід помножений на десять разів. Бо це велика міжнародна команда, неймовірні професійні актори, широка географія зйомок — Україна, Польща та Шотландія, а також фантастичний режисер. Дякуємо за таку можливість», — зауважив Єгор Олесов.
Тим часом у фоє кінотеатру зібралися знімальна команда фільму, його друзі та партнери, представники кіноіндустрії, медіа та шоу-бізнесу: музикант і політик Святослав Вакарчук, актор та політик Євген Нищук, акторка Ірма Вітовська, співачка Оля Полякова, телеведучій Олег Панюта, шоумен Євген Янович, ексголова Держкіно Пилип Іллєнко, журналіст Юрій Марченко, генеральний продюсер UA: Суспільне Ярослав Лодигін, генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Синькевич, письменниця Софія Андрухович, дизайнерка Лілія Пустовіт, засновниця Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська. Не могла пропустити подію і співачка Джамала, що спеціально для фільму виконала однойменну пісню «Ціна правди» — офіційний саундтрек, що звучить у фінальних титрах стрічки.
Багатьох з гостей можна було побачити в експозиційній зоні присвяченій постаті Ґарета Джонса, яка заснована на інтерактивній виставці «Гарет Джонс. Щоденник», що проходила в листопаді минулого року у київській галереї «Лавра».
Офіційна частина тривала, на сцену вийшли Аґнєшка Голланд, Єгор Олесов, Станіслав Дзідзіч, Клаудіа Смея та Джеймс Нортон. Вони отримали пам’ятний подарунок – книгу «Ґарет Джонс. Ціна правди» видавництва «Жнець», до якої увійшли вибрані статті та хроніка життя й пам’яті Ґарета Джонса. Книгу вручили її укладачки, доцентки кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Ярослава Прихода та Марина Женченко.
Кульмінацією вечора стало нагородження Аґнєшки Голланд орденом княгині Ольги III ступеня «за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу — Голодомору 1932-1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор». Наказ про відзначення досягнень польської режисерки був наданий особисто президентом України Володимиром Зеленським. Церемонію нагородження провів Перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук.
Після церемонії нагородження на гостей чекав довгоочікуваний показ фільму.
Фінальні титри були зустрінуті гучними аплодисментами залу. Учасники знімальної команди піднялися на сцену, аби висловити глядачам та всім причетним до зйомок слово подяки.
Глядачі дуже високо оцінили фільм та ділилися враженнями після показу:
«Фільм дуже гарно зроблений, я дякую пані Аґнєшці Голланд за те, що вона взялася за таку складну і дуже важливу для України тему», — Святослав Вакарчук, співак та політик.
«Дуже хотілося б, аби цей фільм подивилось якомога більше українців. На жаль нещодавно був день пам’яті жертв Голодоморів і я майже не бачила свічок у вікнах. А такі фільми мають сприяти відродження національної свідомості», — Ірма Вітовська, акторка.
«Я радий, що вийшов такий фільм. Бо найкраще у ньому те, що він ставить наш особистий біль у світовий контекст. Розповідає нашу важливу національну історію усьому світові», — Ярослав Лодигін, генпродюсер UA:Суспільне.
«Класно, що з’являються такі фільми. І що важніше, ці фільми якісні. Їх хочеться дивитися, все виглядає дуже професійно. Під час сеансу я бачив, як люди плакали. І на мою думку, це найвища оцінка такій картині», — Юрій Марченко, журналіст.
З завтрашнього дня історичний трилер «Ціна правди» з’явиться у прокаті в усіх кінотеатрах країни.
Також варто зазначити, що 28 листопада в Києві стартує кінофестиваль «Нове британське кіно», який відкриє фільм «Ціна правди». Аґнєшка Голланд особисто представить фільм, він буде показаний мовою оригіналу (англійська) з українськими субтитрами. Паралельно в іншому залі відбудеться показ фільму з тифлокоментарем для незрячих глядачів. «Ціна правди» — перший фільм в історії українського кінематографа, який стає доступним для незрячих та нечуючих глядачів в усіх кінотеатрах країни. Завдяки мобільним додаткам Earcatch та Subcatch, люди з порушенням зору чи слуху зможуть отримувати тифлокоментар або адаптовані субтитри у своєму смартфоні під час будь-якого сеансу фільму в усіх кінотеатрах.
А 25 листопада відбулась всеукраїнська прем’єра — Львів став першим українським містом, де побачили фільм «Ціна правди». Показ відбувся за участю команди проєкту, львів’янам його представили маркетинг-директорка FILM.UA Поліна Толмачова та співпродюсер стрічки Єгор Олесов. 26 листопада прем’єра пройшла у Тернополі, де фільм презентував співпродюсер українського блоку Сергій Демідов.
Кліп на пісню «Ціна правды»
у виконанні Джамалы
Трейлер
Про проєкт
Facebook
Instagram
Довідка.
У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.
Режисер: Аґнєшка Голланд
Автор сценарію: Андреа Халупа
Продюсер: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа
У ролях: Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші

Прем’єра фільму в Україні — 28 листопада 2019 року.
Дистрибутор — MMD UA та FILM.UA Distribution.

Фільм «Ціна правди» спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Film). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Промо-кампанія фільму в Україні базується на масштабному соціально-просвітницькому проекті компанії FILM.UA Group за підтримки генерального медіапартнера каналу «Україна», метою якого є популяризація персони Ґарета Джонса в Україні і світі, та збереження пам’яті про Голодомор в Україні 1932-1933 років.