Померла Королева Єлизавета II: вона правила 70 років

Королева Єлизавета ІІ померла у віці 96 років. Її правління було найдовшим в історії британської монархії, і тривало 70 років. 8 вересня стало відомо, що стан здоров’я королеви значно погіршився. Повідомлялося, що лікарі стурбовані, а члени родини вже прямують до неї в Балморал.

Інформацію про смерть підтвердили у Букінгемському палаці.

Старший син покійної королеви Великої Британії – 73-річний Чарльз – став новим монархом і отримав титул короля. Він став найстарішим монархом в історії Британії, що коли-небудь сходив на престол. У країні оголосили 10-денний траур.

Його дружина – 74-річна Камілла – отримає титул королеви-консорта. Це означає, що дружина короля має рівний із ним соціальний статус і має жіночий еквівалент його монархічного титулу. Хоча Чарльз фактично стає королем, офіційно його мають проголосити таким на окремій церемонії, яка відбудеться пізніше. Її точний час поки не оголосили.

У своїй першій заяві як король Чарльз назвав смерть матері «моментом найбільшого суму для себе і всіх членів родини».

«Ми глибоко сумуємо через смерть улюбленого суверена й не менш улюбленої матері. Знаю, що її смерть буде глибоко відчутна по всій країні, територіям і Співдружності, а також незліченною кількістю людей по всьому світу»,– заявив він.

Тіло королеви Єлизавети II відвезуть до Холірудського палацу, після чого церемонія прощання продовжиться в Единбурзькому соборі. Конкретного часу ще не призначили, проте палац, собор, а також дорогу в центрі вже перекрили. Як повідомляють британські ЗМІ, після Единбургу Єлизавету II мають доставити королівським потягом до Лондона, вокзал якого закрили з учорашньої ночі.