Понад 6 тисяч українських дітей росія утримує у таборах для «перевиховання»

Від початку війни росія вивезла до своїх таборів понад 6 тисяч дітей віком від кількох місяців до 17 років. Досі загальна кількість цих дітей невідома, але дослідники вважають, що ця цифра значно більша за 6 тисяч. 

Про це повідомляє CNN із посиланням на доповідь, яку підготувала Обсерваторія конфліктів і Єльська лабораторія гуманітарних досліджень.

Дослідники визначили  43 об’єкти, які є частиною мережі, яка «тягнеться від одного кінця Росії до іншого», включаючи окупований Росією Крим, «східне узбережжя Тихого океану — ближче до Аляски, ніж до Москви», і Сибір. Основною метою таборів є політичне перевиховання. При цьому щонайменше 32 заклади, зазначені у звіті, «залучені до систематичних зусиль з перевиховання, занурюють дітей з України в російськоцентричну науку, культурно-патріотичне, а у двох випадках – саме військове виховання».

Серед дітей є ті, хто перебував під опікою батьків або сімей; ті, кого росія вважала сиротами; інші, які перебували під опікою українських державних установ до вторгнення, і ті, чия опіка була невизначеною через війну.

Натаніель Реймонд з Єльської лабораторії гуманітарних досліджень зазначає, що такі дії є воєнними злочинами й можуть слугувати доказами того, що росія вчиняє геноцид. І додав, що до цих дій залучені усі рівні російського уряду.

Фото на обкладинці ілюстративне/Джерело фото: Офіс президента