Понад 67 тисяч жінок наразі проходять службу у ЗСУ

Більшість із них є військовослужбовицями

11.06.2024

Наразі кількість жінок у Збройних силах України становить понад 67 тисяч. Тільки 19 тисяч із них є цивільними працівницями. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

За словами заступниці міністра оборони у програмі Small Talk Наталії Калмикової Міністерство продовжує впроваджувати гендерну рівність в армії після того, як жінки отримали право обіймати посади в ЗСУ. Їх кількість на військовий службі почала зростати ще з 2014 року. А після 24 лютого 2022 року ця тенденція прискориласяпопри відсутність мобілізації жінок.

«Наразі у нас в Збройних силах понад 67 тисяч жінок, з яких 19 тисяч – це працівниці, усі інші – це військовослужбовиці», – сказала Калкмикова.

Заступниця міністра розповіла, що після зміни законодавства у 2018 році жінки отримали право обіймати посади в ЗСУ, і додала, що сьогодні вони дедалі частіше обирають в армії професії, які традиційно не вважаються жіночими.

«На жаль, у нас досі спостерігається проблема із просуванням жінок по службі. Зараз ми шукаємо шляхи, щоб урегулювати це питання. Щоб жінки, які хочуть будувати карʼєру в Збройних силах, мали цю можливість», – розповіла посадовиця.

Раніше Міноборони повідомляло, що кількість жінок у Збройних силах України станом на початок січня 2024 року становила майже 70 тисяч. Із них 47,2 тисячі – військовослужбовиці.

Читайте також: Скільки жінок-військовослужбовиць обіймають керівні посади — дослідження

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram