Потрібно знати кожному: топ-5 тілесних практик, які знімають стрес та напруження

психологиня проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша» Ірина Басіста

Майже рік ми живемо в умовах повномасштабної війни. І слова «виснаження» і «втома» дедалі частіше повторюють урозмовах. Як вирватися із замкнутого кола стресу, розповідає психологиня проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша» Ірина Басіста.

Сумна мама дорівнює сумна дитина. Втома, стрес, напруга батьків — це все передається малечі. Тому і звільнятися від усього цього також корисно разом із дітьми.

Тіло — це чудовий інструмент для розвантаження нервової системи. Завдяки роботі з тілом ми можемо зняти напругу, тривогу, працювати зі страхами. Плюс тілесні практики можна робити в ігровій формі разом із дітьми. Хочу поділитися легкими вправами, які будуть корисні і для мами, і для дитини одночасно. А ще сприятимуть відновленню контакту між ними. Вправи підійдуть наймолодшим і молодшим школярам.

Фізична активність

Мабуть, усі знають, що будь-яка фізична активність допомагає подолати стрес. Біг, йога, зарядка — будь що. Головне — робити. А якщо робити разом із дітьми, то це ще й дасть вихід їхній енергії.

Дихання

Ви знали, що надувати кульки корисно? Особливо якщо надуту кульку потім відпустити, щоб літала по кімнаті, поки з неї виходить повітря. Цю вправу рекомендую робити дорослим і окремо, і разом із дітьми. Щоб додати практиці інтерактиву, можна зробити змагання пір’їнок – дмухати на пір‘їнку і перевірити, чия швидше долетить до фінішу. Чи пограти в вітер і дути один на одного.

Нові стратегії лідерства: досвід BRAVE1, PR-service, Raiffeisen Bank, ПУМБ та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit зануртесь у світ бізнесу, дізнайтесь, як лідери трансформують індустрії та створюють нові можливості для розвитку та співпраці. Відвідайте захід, щоб отримати реальні поради та інсайти від тих, хто вже досяг успіху.

Забронювати участь

Тілесний контакт

100%, що десь на антресолях у вас лежить старий «твістер». Діставайте і згадуйте правила, бо ця гра дуже корисна для вашої психіки. Вона поєднує фізичні навантаження, тілесний контакт, плюс це спільно проведений з дитиною час.  

Танці

Якщо ви одні, то просто ввімкніть музику і витанцюйте все, що наболіло. Стрибайте, трясіться (до речі, тряска – це окрема корисна тілесна практика), танцюйте від душі. Якщо танцюєте з дітьми, то влаштуйте танцювальний батл з завданнями: покажіть те, про що йдеться у пісні, зобразіть під музику свій настрій, придумайте сімейний танок, рухами під музику покажіть тварину, явище природи, мультик.

Голос

Кричіть, ричіть, пищіть, верещіть. Тільки не на когось! Уявляйте в цей момент усе, через що вам хочеться покричати. Якщо робите вправу з дітьми, то управляйте голосом: від тихого звуку переходьте до голосного, від високих нот до низьких.

Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена спеціалістами з психології та посттравматичних синдромів для жінок та дітей, що постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи, а потім – онлайн-підтримка протягом трьох місяців. Підтримати проєкт можна тут: https://dobro.ua/project/nezlamna_mama/