Секс після ампутації: кроки до адаптації

поради психолога щодо сексу після ампутації кінцівок

12.06.2024

Пари, які зіткнулися з ампутацією, можуть переживати не лише психологічний стрес, але й труднощі і інтимних стосунках. Як продовжити жити повноцінним статевим життям після ампутації, запитали у психологині та психотерапевтки Олени Шершньової.

Олена Шершньова

ЗВИКАЙТЕ ПОСТУПОВО. Одна з причин, чому відновити статеве життя може бути складно, лежить у психологічній площині. Вона виникає через незвичність обставин. Нове може лякати, бентежити. І це нормально — так працюють наші інстинкти. Тож дозвольте собі поступове знайомство з новим. Важливо дослухатися до своїх відчуттів. І рухатися у комфортному темпі. Так само не варто квапити й партнера. Чутливість одне до одного дозволить налагодити емоційний контакт і краще почути й задовольнити потреби одне одного.

ПІДТРИМАЙТЕ ПАРТНЕРА. Втрата кінцівки навіть у найсильніших та найстійкіших може викликати зниження самооцінки, неприйняття нового вигляду свого тіла, депресивні стани. І підтримка близьких є важливою умовою для подолання цих наслідків. Тож емпатія, делікатність, готовність чути, розуміти, бути поруч, не тиснути — це те, що важливо дати партнерові з ампутацією, зокрема й у ліжку.

ВЧІТЬСЯ НОВОГО. Якщо звичні пози приймати неможливо, освоюйте нові. Можливо, чоловіку з ампутацією складно тривалий час перебувати в активній позиції або й взагалі її займати. Розгляньте альтернативи. У пригоді стане стара-добра «Камасутра», яку можна погортати разом. Це може бути приємним і водночас корисним досвідом за умови делікатності та відкритості обох партнерів, а також ставленні до процесу не як до освітньої лекції, а як до пікантного дозвілля. Окрім того, дослідіть різноманіття секс-іграшок. Облаштуйте місце, де займаєтеся сексом, максимально зручно, з урахуванням нових потреб.

ЦІНУЙТЕ ПАРТНЕРА. Ваш чоловік поруч, ви відчуваєте його тепло, його запах. Ви можете доторкнутися до нього, відчувати його збудження. Тож чи не варто сфокусуватися саме на цьому? Не зосереджуйтеся на одній частині тіла, а подивіться на те, що перед вами — сексуальний, жаданий, привабливий чоловік. Продемонструйте, що дійсно вважаєте його таким. І це дозволить і вам, і йому відчути себе розкутіше.

РОЗКРИВАЙТЕ СВОЮ СЕКСУАЛЬНІСТЬ. Жінка, яка знає і чує своє тіло, може отримати сексуальне задоволення і без наявності чоловіка. Якщо ж поруч кохана людина, а збудження все одно немає, подумайте над тим, як ви могли б розкрити власну сексуальність. Можливо, краще пізнати своє тіло, дослідити, що йому подобається. Якщо є певні блоки, почуття сорому, неприйняття своєї природної краси, варто пропрацювати ці моменти. І тоді якість статевого життя може стане навіть кращою, ніж була раніше.