Представникам Європарламенту передали листи з історіями спротиву в Криму та закликали його підтримати

Активісти руху «Жовта стрічка» передали представникам Європейського парламенту листи з історіями спротиву в окупованому Росією Криму. Активісти закликали підтримати їхні дії.

Про це повідомляє пресслужба «Жовтої стрічки».

Зазначається, що 14 європейських парламентаріїв, у тому числі й голова Європейського парламенту Роберта Мецола, отримали історії українських та кримськотатарських представників опору.

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування: реакція МЗС України

Свої історії протистояння агресії РФ розповіли перша заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, представники «Жовтої стрічки» у Криму та кримськотатарські активісти, а також інші лідери думок – наприклад, постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева, кінорежисер, актор, заслужений артист АР Крим, військовослужбовець ЗСУ Ахтем Сеїтаблаєв, режисер та інші.

«Європейці знають про кримський спротив напрочуд мало, адже російська пропаганда в Європі досі залишається активною. За офіційними даними, у російському ув’язненні перебувають майже 200 людей з Криму. Підтримка європарламентаріїв надзвичайно важлива не лише для українців, а й для киримли (кримських татар), для яких півострів – єдиний дім. Листи, які представники нашого руху передали європейським парламентарям у Брюсселі, мають стати потужним голосом кримського опору, який почують не лише дипломати, а й звичайні жителі європейських країн», – розповідають засновники «Жовтої стрічки».

Також Еміне Джапарова заявила, що навіть після дев’яти років окупації рух опору у Криму залишається сильним.

Читайте також: Підвал тортур: що пережили українські діти під час депортації до росії

«Він живе в українських піснях, які кримці продовжують слухати попри заборони. У політв’язнях, які не зрадили свою Батьківщину. В унікальній природі та традиціях півострова. Синьо-жовтий прапор, який нещодавно замайорів у селі Грушівка, сповіщає про те, що Крим чекає на повернення в Україну», – написала Еміне Джапарова.

Читайте також: В Україні надаватимуть гранти бізнесу з територій можливих бойових дій

Крім того, європарламентарії отримали у подарунок квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого українського півострова.

«Хоробрість і стійкість українців є прикладом для всього світу. Мій покійний батько був учасником французького руху опору і розповідав мені про життя під іноземною окупацією. Він побачив свою країну звільненою та насолоджувався свободою, пам’ятаючи про втрату хоробрих бійців та друзів. Слава Україні!» – зазначила представниця Франції у Європейському парламенті Наталі Луазо.