Підвал тортур: що пережили українські діти під час депортації до росії

Українські діти після повернення з депортації розповіли, як росіяни їх били металевою палицею та брехали, що батьки від них відмовилися.

Про ці жахіття розповів хлопчик з Херсонщини, якого напередодні вдалося повернути до України. Відео його розповіді опублікувала журналістка, членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президенті України, ексзаступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова.

«Їжі взагалі нормальної не було. Ми втікали, щоб купити собі нормальної їжі… Постільної білизни не було. Лише подушка, матрац якийсь брудний. Розеток у кімнаті взагалі немає», — описав він умови утримання, додавши, що дітей змушували прибирати у коридорах, а «прибиральниці там взагалі не прибирали».

Читайте також: Скільки дітей-біженців з України навчається у польських школах та дитсадках

Також хлопчик додав, що росіяни намагалися змусити їх співати гімн росії, тримати російський прапор та підіймати на флагштоку. За непослух, а також за висловлення своєї громадянської позиції українських дітей відправляли у підвал та били.

«У підвалі тримали… Дівчинку — чотири години. Але там по-різному взагалі кожного: хто що зробив — різне покарання. Підвал — як кімната, там дерев’яна лавка, і сидіти просто, і все… Били дітей, хто за Україну. Там з Херсонської області майже всі за Україну. Палкою якоюсь залізною. По спині дівчинку вдарили, в неї аж синець смугою був», — розповів хлопчик.

Читайте також: Трагедія у Вишневому: мати викинула немовля з 5-го поверху

За його словами, бив дітей відповідальний за безпеку «Астахов». Також була ситуація, коли діти сиділи у залі, хтось із них вигукнув «Слава Україні!», потім хтось відповів «Героям слава!». Доля цих сміливих дітей невідома.

Читайте також: Історія родини з Кривого Рогу, в дім якої влучила російська ракета

Росіяни постійно брехали дітям і запевняли, що інформація про деокупацію Херсону неправдива. Також їм погрожували вивезенням до інтернату.

«Казали, що нас відвезуть у псков, десь там у росії: “Там інтернат, а тоді вас вже всиновлять”. Ми казали, що від нас батьки не відмовлялися, тож ніяк ви нас не відвезете нікуди. Говорили, що батьки відмовилися. Я зателефонував мамі, вона сказала директору табору “Ви що, геть хворі? Я такого не говорила. Нащо ви дітям брешете”. А вона говорила: “Все одно ви їх не заберете, це діти росії будуть”», — додав хлопчик.