Прем’єра вистави від Майстерні Лєни Лазовіч: “Леся Українка. Вершники мрії”

Подія пройде 28 лютого о 19.00 в залі Gig Space у Pochayna Event Hall

24.02.2024

В рамках великого театрального проєкту “Людина і час” до дня народження великої української поетеси відбудеться прем’єра нової вистави Майстерні Лєни Лазовіч “Леся Українка. Вершники мрії”. 

Авторкою і режисеркою вистави стала акторка Аліка Федотова. Для Аліки постать Лесі Українки є знаковою, вона кілька років грала і поринала у її долю у виставі “Твій хтось” у Київському академічному театрі на Печерську. Прочитаних матеріалів, думок, ідей і відкриттів про життя поетеси було так багато, що народилася власна вистава Аліки Федотової “Вершники мрії”, названа так на честь вірша Лесі “Давня казка”. Це перший режисерський досвід і артистки, і багатьох акторів вистави, що є студентами акторського курсу Лєни Лазовіч КНУТіД. 

Аліка Федотова розповіла про роботу над виставою: “Кожній з акторок була дано завдання зробити моновиставу по Лесі Українці. Кожна досліджувала і розвивала тему, яка їй подобалась. Наприкінці ми вели роботу по вплетінню драматургії в монороботи дівчат і над спільною думкою вистави.”.

Вистава “Леся Українка. Вершники мрії” — це спроба звернутись до живої та маловідомої Лесі Українки, знявши її з монумента величі та образу хворої поетеси. Аби краще зрозуміти що давало їй сили ми дивимось на життя крізь призму її дитинства. Щасливого, світлого, безмежного дитинства, яке у важкі роки хвороби напитує та підтримує. 

Леся Українка — це не монументальна хвора жінка, що уособлює собою жертовність та страждання. Вона інша, ніж на сторінках шкільних підручників. Ця вистава розвінчає багато міфів та змусить нас по новому поглянути на власні авторитети.  

  • Де: Київ, ТЦ Gorodok Gallery, Pochayna Event Hall, 3 поверх, Gig Space, просп, Степана Бандери, 23
  • Коли: 28 лютого, 19.00
  • Квитки