Прем’єра вистави “Візьми зараз із собою” у львівському Jam Factory Art Center

19.06.2024

Прем’єра вистави «Візьми зараз із собою» відбудеться у львівському Jam Factory Art Center 21, 22 та 23 червня.

На запрошення артцентру над виставою працювали митці з Румунії: режисер Алін Уберті, сценограф, художник костюмів і світла Космін Станку. Український драматург Дмитро Левицький спеціально для цієї вистави написав п’єсу «Прийшло три каліки». Перед початком роботи над п’єсою та перформансом команда досліджувала район Підзамче: знайомилися з історією, місцевими мешканцями та культурними ландшафтами довкола артцентру. 

вистава

Режисер Алін Уберті. Фото: Назар Пархомик

Жанр вистави режисер визначив як «перформативне прощання». 

«Я багато уваги приділяв відчуттю прощання, навіть якщо це дві людини, два райони, дві країни, два об’єкти чи будь-що інше. Для мене перформативне прощання може бути вечіркою, похороном чи будь-чим, що включає відчуття прощання», — ділиться Алін Уберті. 

вистава

Фото: Назар Пархомик

Герої вистави — троє пересічних осіб у пересічному просторі. Вони не діють. Вони вагаються. Вагаються перед горою пересічних спогадів, які нікуди не зникнуть. Слова, коли вони промовлені, звучать як пересічне прощання. Попри цілковиту байдужість світу до цієї трійці, час проявляє співчуття і зупиняється на Підзамчі, поки вони не знайдуть своє ідеальне прощання.

вистава

Фото: Назар Пархомик

У виставі немає театрального світла, натомість використовують аналогові мультимедіа: слайдовий проєктор, телевізори. Камерна, лампова атмосфера перформансу занурить глядачів у спогади. Спогади про «маленькі фрагменти Раю» — прості, щасливі моменти життя. 

Прем’єра вистави відбудеться 21, 22 та 23 червня о 19:00 в Jam Factory Art Center, зал Novo1, Львів, вул. Б. Хмельницького, 124. 

Квитки можна придбати за посиланням: https://lviv.kontramarka.ua/uk/vizmi-zaraz-iz-sobou-94313.html 

Читайте також: Філософський сніданок-мітап видавництва «Колесо життя» з видатними особистостями української культури

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram