Президент підписав закон про книжкові сертифікати для українців та субсидії для книгарень

18.06.2024

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 11251 про книжкові сертифікати й книговидавництво. Він має стимулювати видання й розповсюдження книг у країні. Законопроєкт передбачає надання повнолітнім українцям сертифікатів на безкоштовне придбання книг, а для книгарень – отримання субсидій. Про це повідомляють на сайті Верховної Ради.

Згідно закону, українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилося 18 років, отримають книжкові сертифікати на суму 908 гривень. Ці кошти вони зможуть витратити на електронні, паперові, аудіальні книги або книги для осіб з порушенням зору. Також українські книгарні можуть розраховувати на спеціальні субсидії, які будуть покривати вартість оренди для приміщення. Ці заходи вже передбачені в бюджеті, отже додаткових витрат з державної казни не буде.

«Так, виділенні гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 — 2 млн примірників», — зазначила заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

сертифікати

Фото: rada.gov.ua

Про книжкові сертифікати також повідомила директорка Українського інституту книги:

«Фінансова допомога на придбання книжок для 18-річних буде. Президент підписав закон. Залишилися формальності: Постанова КМУ, яка визначає порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів УІК», — написала на своїй сторінці у Facebook Олександра Коваль.

На фінансову допомогу з бюджету було виділено 376 млн гривень. Сертифікати будуть надавати вже з 1 липня. Отримати їх можна буде через «Дію» та використати протягом одного року.

Верховною Радою було ухвалено цей закон наприкінці травня. Наразі залишилося дочекатися постанови Кабінету міністрів. Документ визначатиме порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів. Раніше Євгенія Кравчук зазначала, що частка людей, які читають щодня з 2020 року збільшилась з 8 % до 17 %.

Читайте також: Книжки, видані під час війни: ТОП-3 художніх тексти від видавництва Vivat

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram