Президент США підписав закон, який захищає одностатеві шлюби у США

Президент США Джо Байден підписав схвалений Конгресом «Акт про повагу шлюбу», яким узаконюють одностатеві та міжрасові шлюби на федеральному рівні. Про це повідомляють на сайті Білого дому.

«Закон стає чинним для одностатевих і міжрасових шлюбів та скасовує положення закону, які колись дозволяли окремим штатам чи територіям не визнавати одностатевих шлюбів, укладених в інших штатах чи територіях», — йдеться у повідомленні.

Байден підписав документ перед тисячами запрошених гостей на Південній галявині Білого дому.

«Протягом більшої частини історії нашої країни ми відмовляли міжрасовим парам та одностатевим парам у цьому захисті. Ми не ставилися до них із рівною гідністю й повагою. І тепер цей закон вимагає визнавати одностатеві шлюби визнаними законними в кожному штаті країни», – сказав Байден.

Він підкреслив, що новий закон визнає, що «кожен повинен мати право самостійно відповісти на ці питання без втручання уряду», і забезпечує федеральний «захист, який приходить зі шлюбом».

Як повідомлялось раніше, ще 2015 року Верховний суд США легалізував одностатеві шлюби на всій території країни після підписання закону тодішнім Президентом США Бараком Обамою. Отже на закон «Про повагу шлюбу», покладається функція унеможливлення перегляду Верховним судом цього рішення. Необхідність у цьому з’явилася після того, як улітку 2022 року Верховний суд надав штатам право визначатися — дозволяти або забороняти аборти.