Президенткою Словаччини стала Зузана Чапутова

Її суперник Марош Шефчович вже визнав свою поразку

Вчора у Словаччині пройшов другий тур президентських виборів. Наразі виборча комісія продовжує підраховувати голоси, але кандидат Марош Шефчович вже визнав свою поразку і привітав свою конкурентку, адвокатку Зузану Чапутову, із перемогою.

За результатами обробки даних з більш ніж 75% виборчих дільниць країни, вона отримала 57,5% голосів. Її суперник Марош Шефчович, отримав за попередніми даними 42,4% голосів, і вже визнав свою поразку і привітав Зузану Чапутову по телефону, повідомляє kommersant з посиланням на видання Dennik N. «Я сказав їй, що вона несе велику відповідальність цього вечора. Я підкреслив, що, незважаючи на дуже жваву виборчу кампанію, у Словаччини попереду часи, які вимагають об’єднання», — сказав Марош Шефчович.

Нагадаємо, що у виборах президента Словаччини брали участь 13 кандидатів. У другий тур пройшли адвокат і заступник голови позапарламентської ліберальної партії «Прогресивна Словаччина» Зузана Чапутова (40,5%), заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович (18,7%).

Остаточні підсумки виборів виборча комісія оголосить пізніше.

Довідка: Зузана Чапутова народилася 21 липня 1973 року у Братиславі. У 1996 році закінчила юридичний факультет Університету Коменського в Братиславі. Чапутова була заступницею глави адміністрації міста Пезинок, протягом багатьох років працювала адвокаткою в цивільному об’єднанні VIA IURIS, мета якого — сприяти системним заходам по зміцненню незалежності суддів, прокуратури та міліції та усуненню політичного впливу на них. Вона є спізасновницею і заступницею голови соціал-ліберальної партії Прогресивна Словаччина. У 2016 році отримала екологічну премію Goldman.

Джерело: УНІАН

Фото: REUTERS