Про загиблу українську операторку Галину Гатчінс знімуть документальний фільм

18.11.2022

Про українську операторку Галину Гатчінс, яка загинула у жовтні 2021 року на знімальному майданчику від пострілу, знімуть документальний фільм. Створення стрічки взяла на себе компанія Story Syndicate. Режисером стане Рейчел Мейсон, яка була номінована на премію «Еммі» за роботу над документальним фільмом «Цирк книг» у 2020 році.

Як повідомляється у пресрелізі компанії, творці фільму матимуть ексклюзивний доступ до професійних та особистих архівів Гатчінс, які дозволив використати її чоловік Метт.

«Він зобразить потужний портрет шляху Гатчінс від її юності, коли вона жила на віддаленій радянській військово-морській базі, а потім у Києві, до того, як стала однією з найбільш затребуваних кінематографістів незалежного кіно. Документальний фільм стане даниною поваги до творчості Гатчінс», — йдеться у коментарі.

Рейчел Мейсон сказала, що хотіла знімати фільм разом із загиблою українкою, але ніколи не могла уявити, що зніматиме про неї. За словами режисерки, світ втратив талановитого професіонала, а вона — справжню подругу.

«Цей фільм дає нам можливість поділитися її людяністю і талантом зі світом, а також почути її колег, які працювали над завершенням її останньої творчої роботи. Галина була приречена на велич, і вона залишається такою«, — сказала Мейсон.

Прокатом фільму в світі займатиметься компанія UTA Independent Film Group.

Нагадаємо, 21 жовтня минулого року в штаті Нью-Мексико (США) Алек Болдвін під час зйомок фільму «Іржа», відпрацьовуючи сцену зі зброєю, випадково застрелив 42-річну операторку з України Галину Гатчінс. Правоохоронці розпочали розслідування, щоб з’ясувати, чому револьвер був заряджений справжніми патронами. Чоловік покійної українки Метью Гатчінс та їхній син Андрос подали позов до окружного суду округу Санта-Фе (штат Нью-Мексико) проти продюсерів вестерну «Іржа» та Алека Болдвіна про неправомірну смерть. Пізніше Алек Болдвін та родина Галини Гатчінс уклали позасудову мирову угоду. Роботу над кінокартиною відновлять у січні 2023 року, а чоловік загиблої українки Метью Гатчінс стане її виконавчим продюсером. Втім, як виявилося, ця угода не вплине на розгляд справи.