Пробігла 5 км на протезах: 12-річна Яна Степаненко подолала дистанцію Бостонського марафону

15.04.2024

Один із найстаріших і найпрестижніших у світі марафонів щороку збирає пів мільйона глядачів. Цими вихідними він зустрічав незламну амбасадорку Центру UNBROKEN Яну Степаненко.

У квітні 2022 року вона втратила обидві ноги під час обстрілу Краматорського вокзалу.

«Хвилююсь, дуже страшно. Але настрій чудовий. Сьогодні будемо бігти, бо Україна незламна», — каже 12-річна дівчинка. Мета Яни благодійна — зібрати на спортивний протез для важкопораненого захисника Олександра Рясного, пацієнта Центру UNBROKEN. Торік на запорізькому напрямку поряд із ним розірвався снаряд. Олександр втратив праву ногу. Нині ж планує повернутися на службу і мріє бігати.

Упродовж двох місяців Яна посилено готувалася до участі у Бостонському марафоні. Тренувалася чотири рази на тиждень з фізичним терапевтом Центру UNBROKEN та професійними тренерами. Вперше у житті дівчинка долала таку дистанцію. До США вона поїхала на запрошення фундації One World Strong.

«Яна використовує рух для зцілення. І наша фундація так само допомагає робити подібні речі тим, хто пережив важкі поранення та психологічні травми. Ви можете прийти на марафон, зосередитися і рухатися вперед. Ми раді зробити цей крок вперед з UNBROKEN і, сподіваюся, зробимо ще більше наступного року. Щоб майбутні 5 кілометрів на Бостонському марафоні могли пробігти й ваші захисники», — розповідає Дейв Фортьєр, голова фонду One World Strong.

На фініші дівчинку чекала мама з братом, а на відеозв’язку — боєць Олександр Рясний, який привітав незламну Яну з першим марафоном. «Дуже круто! Яно, ти неймовірна дівчинка! Молодчинка! Вітаю», — сказав Олександр. А Яна відповіла: «Це все було заради Вас. Сподіваюся, наступну мою дистанцію ми пробіжимо разом».

Підтримати Яну та її благодійну мету можна на платформі