Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу

02.06.2023

Австралійські вчені вперше виростили тканини усіх відомих типів ендометріозу, що може допомогти в лікуванні патології, полегшити життя жінок, які живуть із болісною та виснажливою хворобою, і покращити їхнє здоров’я.

Про це пише The Guardian.

Зазначається, що прорив у дослідженні патології здійснили вчені з Королівської лікарні для жінок у Сіднеї. Під час вирощування тканин дослідники спостерігали за їхніми змінами й порівнювали їхню реакцію на лікування.

Читайте також: Проєкт «Неопалимі»: в Україні безоплатно лікуватимуть людей, які отримали шрами від війни

Завдяки цьому дослідженню фахівці зможуть варіювати методи лікування різних типів ендометріозу, визначаючи, чи загрожуватиме жінці безпліддя.

Читайте також: Жіноча військова медицина: здоров’я захисницям України рятують волонтери

За словами професора акушерства та гінекології Королівської лікарні для жінок Джейсона Ебботта, результат роботи дослідників можна порівняти з відкриттям, зробленим при дослідженні раку молочної залози три десятиліття тому.

Читайте також: В Україні вперше провели дитині операцію на мозку з пробудженням: деталі та фото

«Тридцять років тому ми лікували всі види раку молочної залози однаково. Тепер ми знаємо, що існує багато різних типів раку молочної залози, і лікуємо їх відповідно. Знаючи тип ендометріозу, ми зможемо передбачити, наскільки ймовірно, що пацієнтка зазнає агресивної, інвазивної форми захворювання, і запропонувати лікування для збереження її фертильності», — розповів він.

Новини партнерів