«Рабів до раю не пускають»: Зеленський та перша леді вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У День Героїв Небесної Сотні президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять активістів, які загинули під час Революції Гідності у 2014 році.

Про це повідомляє Офіс президента.

У своєму зверненні Зеленський сказав, що через 9 років після Революції Гідності битва за українську незалежність триває.

«Сьогодні ми вшановуємо героїв, які віддали своє життя за Україну й українців у час Революції Гідності. Героїв Небесної Сотні. Людей різного віку й професій, із різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей. Це повага до кожної людини. Свобода й рівність. Демократія. Відкритість України до світу і поєднаність нашої держави з усією Європою. І, безумовно, це незалежність України. Те, що мотивувало Майдани збиратись і захищатись. Те, що мотивує тепер боротись і звільняти нашу землю», — йдеться у зверненні.

Він додав, що українці зможуть вистояти, захистити свою свободу та реалізувати мрії  українських героїв.

«Рабів до раю не пускають. Це сенс українського тлумачення волі. Це причина, чому на нашій землі ворога не залишиться», — сказав президент.

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року розпочались перші протести у Києві та регіонах через рішення влади президента Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Наприкінці 2013-го на початку 2014-го Україну охопили масові протести, які назвали Революцією Гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон президента Януковича. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.

Небесна Сотня — збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013-го — лютому 2014-го. Згадують Героїв Небесної Сотні 20 лютого.