Речниця українського офісу Amnesty International пішла з посади

Речниця українського офісу Amnesty International Катерина Мітєва звільнилася з організації через те, що принципи організації розійшлися з її особистими.

Про це речниця повідомила у Фейсбук.

У дописі вона наголосила, що український офіс не брав участі ані в підготовці, ані в розповсюдженні звіту, більш того, офіс робив все, аби цей звіт не вийшов.

«Ми усіма можливими методами переконували керівництво глобального офісу та авторів релізу цього не робити, але нас не почули, а отже ми зазнали поразки. Єдине правильно рішення для мене більше не працювати в організації, принципи якої вкрай розійшлися з моїми», — написала Мітєва.

Вона сприймає цю ситуацію як «особистий біль» та «неповагу до українців та українок, які борються за своє виживання». Вона додала, що сподівається, що робота українського офісу, яку вони ведуть від початку повномасштабного вторгнення, не буде марною і рф притягнуть до відповідальності за скоєне.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила Україну в «порушенні законів війни». У звіті організація зазначила, що ЗСУ нібито створюють бази й розміщують озброєння в житлових районах. Це порушує міжнародне гуманітарне право, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі.