Реєстровані партнерства в Україні: Євродепутати закликали Зеленського ухвалити законопроєкт

21.07.2023

Депутати Європейського парламенту звернулися до президента України Володимира Зеленського та депутатів Верховної Ради України із закликом ухвалити законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».

Про це повідомила депутатка Інна Совсун.

За словами Совсун, звернення до українського уряду з проханням підтримати законопроєкт підписали понад 40 депутатів і депутаток п’яти фракцій Європарламенту. Звернення адресоване президентові Володимиру Зеленському, голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку, голові комітету з питань правової політики Денису Маслову й усім членам цього комітету.

Читайте також: У Франції звільнили міністерку, яка знялася для обкладинки Playboy

Також звернення розіслали всім головам фракцій і груп Верховної Ради, головам партій представлених у парламенті та прем’єр-міністру Денису Шмигалю.

«Відсутність права на спадщину, відвідування лікарні чи ухвалення рішень щодо медичної допомоги, чи поховання свого партнера або партнерки під час війни – це нестерпно, саме тому для військовослужбовців і військовослужбовиць ЛГБТІК+ і їхніх партнерів і партнерок юридична можливість офіційно зареєструвати партнерство надзвичайно важлива», — наголосили у звернені євродепутати. 

Читайте також: Як українці ставляться до ЛГБТ-військових — дослідження

Також євродепутати зазначають, що ухвалення законопроєкту №9103 було б «не лише сильним знаком відданості напередодні переговорів щодо вступу України до ЄС, але й опорою проти антиліберальної ідеології, яка наповнює pociйську агресивну військову стратегію в Україні».

Читайте також: В Естонії легалізували одностатеві шлюби: деталі

Євродепутати закликають «законодавців на всіх інституційних рівнях в Україні зробити все можливе для успіху законопроєкту» про реєстровані партнерства.