Різдвяні історії для дітей: 5 книг про зимові пригоди

Різдвяні свята вже скоро, а значить попереду вихідні, які можна провести зі своїми дітьми в колі сім’ї. А щоб настрій був святковим та з’явилося відчуття Різдва, пропонуємо добірку зимових історій для маленьких та юних читачів, яка буде до вподоби і дорослим. На вас чекають пригоди добрих персонажів, їх повчальні вчинки та дива, що трапляються  під час новорічних та різдвяних свят. 

«Третій сніг» Іван Андрусяк

“Сніги завжди повільні і тихі” — саме така повільна і тиха зимова історія, що трапилася після третього снігу з їжачком Петром. Він живе в дивній країні, яку любить всім серцем, ходить до школи і щосили хоче навчитися бути справедливим і мудрим. Школа, де вчаться тварини, ховається за колючими і густими малинниками, щоб туди не дісталися великі звірі. Цю дивну країну місцеві жителі називають лісом, в якому вирують справжні детективні історії. Автор говорить з дітлахами про теми добра і зла через вчинки персонажів, які мають підлаштовуватись під закони лісу. 

“Їжак Петро дуже засмучувався щоразу, коли заняття уривалися. Він тоді щоночі клав підручники під подушку, через що вони всі були в дірочках. Бо підручників у їжака Петра було багато, подушка стояла надто високо, й колюча голова часто скочувалася до книжки.”

«Ліхтарники» Олександра Дорожовець

Великі сніги і хуртовини заліплюють снігом всю вулицю і навіть світлофори, які регулюють рух на дорозі. Кіт Мартин, що багато часу проводить на підвіконні, помітив цікаву машину, яка пересувається від ліхтаря до ліхтаря. Хто ж то такі диво-ліхтарники, що дарують сяйво вулиці та лагодять світлофори?  Цією таємницею Мартин має поділитися зі своїм другом заради доброго вчинку для ліхтарників, які потрапили в халепу. Захопливий сюжет здатен зацікавити навіть дорослого та прищеплює гуманістичні цінності дітлахам. Книга, що буде у пригоді як подарунок для малечі до Різдвяних свят.

“Кіт придивився уважно і вгледів під ліхтарем маленький, майже іграшковий автомобіль. До нього заскочило кілька пухнастих істот і авто повільно покотилося до наступного ліхтаря. Там загадкові пасажири знову вийшли, і Мартин зміг їх роздивитися”.

«Місто тіней» Мія Марченко

Фантастична повість Мії Марченко “Місто тіней” для дітей середнього шкільного віку про дива, що трапляються тільки в Різдвяну ніч. Книга наповнена сенсом для емоційного розвитку дітей та цікава своїм загадковим сюжетом. Дівчинка Марта втратила маму, але має від неї янгола зі слонової кістки, який переносить її в інший вимір — Місто Тіней. Що буде там з дівчинкою? Чи зможе вона побороти страх та віднайти порозуміння з батьком у реальному житті? Як перебування в Місті Тіней змінить життя Марти? Книга, яку варто читати перед Різдвом, щоб повірити в чудо разом з головною героїнею.

“Серафін був мамин янгол, старовинна ялинкова прикраса. Мама розповідала, що знайшла його у чарівній сувенірній крамниці Міста біля Моря, невдовзі після того, як народилася Марта. Пір’я на крилах, кучеряве волосся були на диво тонко викарбувані. Мабуть, через це янгол виглядав немов живий”.

«Різдвяна свинка» Джоан К. Ролінґ

На всіх шанувальників Гаррі Поттера чекає новинка від Джоан Ролінґ “Різдвяна свинка”. Книга для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Дива передріздвяної ночі існують і це ви відчуєте разом з пригодами головного героя Джека. Він має іграшкового домашнього улюбленця — Галну Слинку, яка зникла у Святвечір. І у найсвятковіші передріздвяні часи на допомогу Джеку приходить Різдвяна свинка. Вони разом вирушають на пошуки іграшки та потрапляють у подорож до таємничої Країни Загублених.

“Слухаючи про ГС та її пригоди учні сміялися, а коли Джек закінчив розповідь, усі заплескали в долоні.  Отак ГС виявилася найкумеднішою і найцікавішою іграшкою, хоч і була, мабуть, найпотріпанішою”.

«Одного разу на Різдво»  Надійка Гербіш

Родина їжачків так старанно готується до свята Різдва. Мама тато і троє галасливих діток наводять лад в своєму помешканні: перебирають одяг, латають дірки, збирають речі на доброчинний лісовий ярмарок. Тато-їжак каже, що різдвяне свято — це свято надії, коли треба дарувати добро навіть не знайомим звірям. Цього дня родина їжаків не кликала в гості родичів, а частували смачною вечерею незнайомців, які потребували затишку і тепла. Одними з таких гостей стали двоє маленьких ховрашат, які заблукали в лісі. Неймовірно святкова казка, що вчить бути мудрими, розважливими і відкривати серця для доброти. 

“Усі чомусь засміялися — розмова текла легко й невимушено, тепло від каміну розливалося вітальнею, запах шипшинового чаю, який Мілка запарила для гостей, приємно лоскотав ніздрі. Навіть маленька Росинка вже не ховалася за братовим рукавом, а роззиралася довкруж”.

Веселих свят!