Робот-стоматолог вперше у світі провів операцію на людині

Прорив у стоматологічній практиці здійснила американська компанія Perceptive

робот-стоматолог
06.08.2024

Робот-стоматолог, керований штучним інтелектом, вперше у світі провів операцію на людині. Він виконав стоматологічні процедури набагато швидше, ніж людина. Про це повідомляє видання New Atlas з посиланням на компанію.

Як зазначають ЗМІ, поки що винахід не схвалили для клінічного використання, але в майбутньому роботи-стоматологи можуть стати звичайною практикою. Поки що робот-стоматолог може лише підготувати зуб до встановлення коронок. Але він робить це набагато швидше за людину. Процедура, на яку у звичайного стоматолога може знадобитися дві години, виконується роботом за 15 хвилин. Розробники стверджують, що машина здатна безпечно працювати навіть за сильних рухів пацієнта. Усі проведені випробування на людях виявилися успішними.

робот-стоматолог

Фото: newatlas.com

Система, створена бостонською компанією Perceptive, використовує ручний 3D-об’ємний сканер. Він створює детальну 3D-модель ротової порожнини, включаючи зуби, ясна та навіть нерви під поверхнею зуба, використовуючи оптичну когерентну томографію, або ОКТ. Це виключає шкідливе рентгенівське випромінювання з процесу. Адже ГКТ використовує лише світлові промені для побудови своїх об’ємних моделей. Проте вони виходять з високою роздільною здатністю, з автоматичним виявленням порожнин з точністю близько 90%.

На цьому етапі (людина) стоматолог і пацієнт можуть обговорити, що потрібно зробити, але як тільки ці рішення прийняті, робот-стоматолог перебирає управління. Він планує операцію, а потім просто робить її.

Генеральний директор Perceptive Кріс Сірієлло стверджує, що інновація підвищить точність та ефективність стоматологічних процедур. До того ж вона зробить їх доступнішими для широкого кола людей.

Розширені можливості візуалізації, зокрема внутрішньоротовий сканер, надають неперевершені деталі, які дозволять нам діагностувати проблеми раніше з більшою точністю та дозволять нам більш ефективно спілкуватися з пацієнтами. Така ефективність дозволяє нам більше зосереджуватися на індивідуальному догляді за пацієнтами та скорочує час перебування в кріслі, дозволяючи нам ефективно лікувати більше пацієнтів», — розповів доктор медичних наук Карім Заклама. 

При цьому робот поки не отримав схвалення управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. У найближчих планах компанії – розширення функціоналу пристрою та додавання нових процедур.

Читайте також: Лікарні та стоматології: як працює медична система у Києві

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram