Роботодавці отримали компенсації за працевлаштування переміщених українців

193 роботодавці Житомирщини, які взяли на роботу переселенців з небезпечних регіонів України, вже скористалися державною фінансовою підтримкою. Вони подали до служби зайнятості необхідні документи для отримання компенсації частини виплаченої зарплати переселенцям за перші два місяці їхньої роботи. Урядова програма, що реалізується з квітня цього року, передбачає надання таких виплат роботодавцю у розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого з числа ВПО.

Понад 5 млн грн компенсації вже виплатили підприємцям області за працевлаштування 447 внутрішньо переміщених осіб. Найбільш активно забезпечують роботою постраждалих українців підприємства у Житомирі та навколишніх територіальних громад (приблизно половина всіх працевлаштованих в області), а також на Звягельщині, Бердичівщині, Коростенщині, Коростишівщині, Олевщині, Ємільчинщині та Брусилівщині.

Нагадаємо, програма компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО реалізується державною службою зайнятості відповідно до постанови КМУ від 20 березня 2022 року №331. Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою, зареєструвати дані про неї на порталі «Дія» та подати заявку на отримання компенсації разом із документами, що підтверджують виплату зарплати та відрахування.