Російська акторка Чулпан Хаматова виїхала з рф, щоб «не втратити совість»

23.03.2022

Російська акторка та засновниця фонду «Подаруй життя» Чулпан Хаматова виїхала з рф через російське військове вторгнення на територію України. Зараз Хаматова разом із дочками перебуває в Латвії.

Про це вона розповіла в інтерв’ю журналістці Катерині Гордєєвій, пишуть «Крим. Реалії».

Акторка додала, що боїться повертатися до росії, щоб «не втратити совість» та «не сісти до в’язниці» за новою кримінальною статтею про «дискредитацію» армії.

Хаматова каже, що має два шляхи, щоб повернутися до росії і не сісти у в’язницю. Перший – це перестати говорити про те, що це війна і трагедія; не звертати уваги на те, що вона бачить «на власні очі», та на інформацію, яку актриса отримує від своїх українських друзів.

«Брехати собі, брехати всьому світу, жити у брехні. Це у кращому разі, якщо не змусять чорне називати білим», – каже Хаматова.

Другий вихід – вибачитися за те, що акторка не підтримала початок військової операції.

«Ну і далі за списком, як грати за тими правилами гри, які мені диктуватимуть», — каже Хаматова.

Засновниця фонду допомоги онкохворим дітям «Подаруй життя» каже, що фонд продовжить роботу у росії. При цьому Хаматова визнала, що через санкції, введені проти країни, якість та ефективність допомоги російським дітям, хворим на рак, постраждає. Адже від 50 до 90% ліків, витратних матеріалів та обладнання закуповуються фондом за кордоном. Проте Хаматова сподівається, що фармкомпанії продовжать співпрацювати з фондом і матиме можливість закуповувати та привозити ліки, «але дуже дорожче».

Чулпан Хаматова ще 25 лютого публічно висловилася проти війни в Україні та закликала припинити бойові дії. Її підпис є і під зверненням діячів культури проти війни. Акторка також підписала листа від імені російських неприбуткових організацій та благодійних фондів з вимогою розпочати переговори, назвавши силові методи вирішення конфліктів нелюдськими.