«Рози. Фільм-кабаре»: в український прокат виходить стрічка про Dakh Daughters

24 листопада в український прокат виходить стрічка «Рози. Фільм-кабаре» про життя та творчість артисток інтелектуального фрик-кабаре Dakh Daughters. Події розгортаються упродовж шести років — під час та після подій Революції Гідності.

Сім актрис відомого київського театру «Дах» створили інтелектуальний фрик-кабаре бенд Dakh Daughters 21 листопада 2012 року. Рівно рік по тому вони разом із багатьма українцями вийшли на Майдан за право жити у вільній європейській країні.

Трагікомічний мюзикл про життя та творчість гурту Dakh Daughters — це історія про народження громадянської гідності, зіграна мовою кабаре, дівчатами у білому гримі й чорних балетних пачках. Засобами музично-театрального перфомансу фільм розкриває красу та труднощі торування власного шляху — жінки, мисткині, громадянки країни, що переживає революцію та війну.

Режисерка фільму — українка Ірена Стеценко, яка була саундпродюсеркою Dakh Daughters.

Нагадаємо, світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно у Шеффілді (Sheffield Doc/Fest) у 2021 році. Національна — на Міжнародному кінофестивалі документального кіно про права людини Docudays UA-2021. Повнометражний дебют Ірини Стеценко отримав Спеціальну відзнаку Премії Андрія Матросова на DOCUDAYS UA-2021.