Дослідження: розлучення більше шкодить чоловікам, ніж жінкам

У одиноких чоловіків у крові виявили підвищений рівень запальних маркерів. У своїй роботі данські вчені зосередилися на оцінюванні впливу розлучення чи самотнього життя на рівень запальних маркерів. Вони проаналізували зразки крові 4835 учасників Копенгагенського біобанку, чоловіків і жінок 48-62 років, а також дані про сімейний статус добровольців, отримані з національного регістру шлюбів та розлучень.

У зразках крові вимірювали маркери запалення інтерлейкін 6 (ІЛ-6) та високочутливий С-реактивний білок (СРБ). Отримані дані скоригували з урахуванням різних чинників, як-от вік, індекс маси тіла, соціальний стан та рівень освіти, хронічні захворювання та вживані ліки. В результаті вчені виявили прямий зв’язок між самотністю у чоловіків з підвищеними маркерами запалення.

«Дослідження підтвердило наше припущення, що чоловіки, на відміну від жінок, перебувають у більш невигідному становищі через розлучення. Особливо вразливими є чоловіки, які пережили кілька розлучень або багато років живуть на самоті», — наголосили автори дослідження.

В учасників, що пережили два або більше розриви партнерських відносин, рівень ІЛ-6 і СРБ у середньому вищий на 17% порівняно з контрольною групою чоловіків, які ніколи не розлучалися або прожили наодинці не більше року. Примітно, що на жінок наявність або відсутність партнера такого впливу не мало: серед одиноких (зокрема розлучених) і заміжніх рівні маркерів запалення виявилися порівняними.