8 фільмів про жінок, їх силу та мрії

11 октября, 2024

Здається, цілком доречно згадати наші улюблені фільми, присвячені жінкам. Фільми, які виходять за рамки простої розваги; фільми, які надихають, розширюють можливості й взагалі змушують відчувати гордість за те, що ви жінка.

Нижче ви знайдете низку фільмів, у яких зображені жінки, що підкорюють вершини; жінки, яких ми хочемо наслідувати в реальному житті. Кожен з них слугує нагадуванням про те, що коли жінка за щось береться, їй під силу будь-що.

Фільми про жінок, їх силу та мрії: топ-8

Мій рік у Нью-Йорку

2020

Драматичний фільм 2020 року, написаний і знятий Філіпом Фалардо за мотивами однойменних мемуарів Джоанни Ракофф.

Джоан приїздить до Нью-Йорка — міста своєї мрії, і влаштовується на першу роботу у літературне агентство. Тепер її основні обов’язки – готувати каву стерві-босу, відповідати на дзвінки, а ще – переглядати листи, які надсилають з усього світу шанувальники великого Дж.Д Селінджера, адже саме його твори представляє агентство, де вона працює. Дівчина опиняється у самому серці богемного Нью-Йорка 90-х, і з усіх сил намагається розібратись не тільки зі своєю роботою, бойфрендом і босом, а й здійснити мрію — стати письменницею. Тож вона починає відповідати на листи, відкриваючи власний талант, а надихає її – голос письменника у телефонній слухавці.

З любов’ю, Розі

2014

Романтична комедія німецького режисера Христіана Діттера з Семом Клафліном і Лілі Коллінз у головних ролях.

Розі і Алекс дружать з раннього дитинства. Після школи вони вирішують разом поїхати вчитися в США. Але планам Розі не судилося збутися: після ночі з найпопулярнішим хлопцем у школі дівчина завагітніла. Алекс їде в Бостон один. На наступні дванадцять років Алекс і Розі стають друзями по листуванню.

Колетт

2018

Колетт — біографічний драматичний фільм режисера Воша Вестморленда, який розповідає про життя французької письменниці Колетт.

Колетт  — літературна рабиня у свого чоловіка Віллі. У якийсь момент дівчина розуміє, що її не влаштовує такий порядок речей. Вона починає боротися за свою ідентичність і відкриває в собі бісексуальність, завівши роман із жінкою. Своєчасний байопік — не тільки про скандальну письменницю Сідоні-Габріель Колетт, але, якщо говорити ширше, про girl power.

Джой

2015

Американський біографічний комедійно-драматичний фільм, знятий Девідом Расселлом. Фільм розповідає про непросте життя підприємниці й винахідниці Джой Мангано. В центрі сюжету — дівчина Джой.

Секс і місто

2008

Американська романтична комедія 2008 року, написав сценарій та зняв Майкл Патрік Кінг як свій дебютний повнометражний фільм. Це продовження телесеріалу 1998—2004 років про чотирьох подруг з Нью-Йоркуг, різних за характером і темпераментом, але об’єднаних вільними поглядами на життя в динамічній атмосфері Нью-Йорка.

Білявка в законі

2001

Американська комедія Роберта Лукетича, виготовлена на студії Метро-Голдвін-Маєр. Фільм побудований за однойменним романом Аманди Браун.

Посеред ідеального побачення в дорогому ресторані хлопець Ел прямим текстом заявив їй, що вона не достатньо серйозна і не найкраща партія для такого завидного жениха як він, і поїхав вчитися в Гарвард, залишивши експодружку. Досхочу наплакавшись, Ел прийшла до висновку, що зможе повернути Ворнера, якщо покаже, що здатна досягти тих самих результатів, що й він, і, набравши необхідну кількість балів на вступному тесті до юридичного факультету, поїхала слідом за коханим.

Дівчина і море

2024

Американський біографічний спортивний фільм 2024 року режисера Хоакіма Роннінга за сценарієм Джеффа Натансона, заснований на книзі Гленна Стаута 2009 року.

Дочка німецького м’ясника з Мангеттена, Гертруда Едерле була досвідченою плавчинею, яка виграла золоту медаль на Олімпійських іграх 1924 року. Натхненна своїм успіхом, вона вирішила спробувати переплисти Ла-Манш. Перед цим монументальним подвигом вона пропливла 22 милі від Бетері-парку в Нью-Йорку до Сенді-Хука в Нью-Джерсі, встановивши рекорд, який протримався 81 рік. Щоб профінансувати своє починання, вона уклала контракти з двома газетами і продала свою історію. У той час серед жінок точилися перегони за право першою переплисти Ла-Манш, оскільки лише п’ятеро чоловіків зробили це раніше.

Посмішка Мони Лізи

2003

«Посмішка Мони Лізи», або «Усмішка Мони Лізи», — кінофільм 2003 року студії Columbia Pictures за мотивами роману Мюріел Спарк «Найкращі роки міс Джін Броуді».

Молода викладачка Кетрін Вотсон залишає Лос-Анджелес і вирушає в Массачусетс, щоб викладати історію мистецтв у місцевому жіночому коледжі. Однак, вона стикається з консервативністю цього закладу, а керівництво вважає методи викладання Вотсон, а також її фривольні міркування про життя, неприйнятними. Але незважаючи на це, Кетрін намагається донести до своїх студенток, що життя жінки не обмежується заміжжям і перетворенням на добропорядну домогосподарку, що жінка повинна займатися тим, чим вона хоче, а не коритися патріархальній системі. Під час своїх уроків, Кетрін пояснює ученицям, що жінка може набагато більше, вона може зробити собі хорошу кар’єру і сама забезпечувати своє життя, не залежачи від чоловіка. Такі феміністичні міркування викликають бурю обурення в керівництва коледжу, а Кетрін отримує попередження про можливість втратити роботу. Але це лише посилює боротьбу Кетрін за рівноправність статей. Студентки захоплюються нею, а уроки та бесіди змінюють не тільки життя учениць, а й саму Кетрін.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram