У світі краси та естетики клініка «Агенція краси» уже довгий час посідає особливе місце. Її засновниця Анна Безик, лікар-дерматолог, поділилася секретами успіху, своїм баченням краси та здоров’я, а також розповіла про виклики, з якими стикається у своїй роботі.
Аню, цього року ваша клініка святкує 8-річчя. Як вам вдається залишатися у топі, попри високу конкуренцію в Києві?
Навіть сама не вірю, як далеко зайшла! Частіше потрібно зупинятися та аналізувати свій шлях, щоб усвідомити, скільки сил вкладено. Вважаю, що успіх будь-якого бізнесу — це якісний продукт. Для цього потрібно зібрати висококваліфіковану команду, постійно розвиватися та навчатися.
Ми працюємо нестандартно як для клінік, не просто «накладаємо пластир» на проблему, а шукаємо її корінь та працюємо комплексно. Вважаю, що у бізнесі важлива людяність та енергетика, і я намагаюся тримати це в балансі, тож і такі ж люди притягуються до мене. А це все одним словом — простір, де все поєдналося між собою й утворилося улюблене місце багатьох людей.
Ваш підхід превентивної медицини вирізняє вас з-поміж інших. Чому ви обрали саме такий вектор?
Організм людини — це безліч взаємопов’язаних процесів. Не можна розглядати здоров’я волосся та шкіри окремо одне від одного. Я починала з дерматології, яка часто лікує лише наслідки, працюючи за стандартними схемами. Я вже багатьом пацієнтам показала, як змінюється їхня зовнішність після корекції способу життя. Тому дерматолог має працювати у команді з іншими спеціалістами або розбиратися в усьому самостійно. Моє головне завдання — не нашкодити. Лікування хімічними засобами, яке часто пропонується в дерматології, не принесе користі організму. На жаль, система навчання лікарів часто спрямована на маскування проблеми.
Пам’ятаю, як у 16 років я зіткнулася з ситуацією, яка стала поворотним моментом у моєму житті. Під час візиту до гінеколога в моєму маленькому місті мені порадили лікувати запалення у гастроентеролога. Цей випадок настільки мене вразив, що я вирішила присвятити своє життя медицині, медицині, яка базується на клінічному мисленні та комплексному підході до здоров’я пацієнта. Я щаслива, коли бачу, що мої пацієнти навчаються та передають свої знання іншим. Люди, які роками страждали від проблем зі здоров’ям, нарешті його налагодили.
Наша місія — створювати свідому та здорову спільноту, передавати знання команді, щоб якомога більше людей змогли попередити хвороби та насолоджуватися життям.
Які ваші улюблені процедури та догляд за собою?
Через щільний графік не завжди можу потрапити до своїх спеціалістів, але вони іноді приїжджають раніше заради мене. Я працюю зсередини: харчування, робота з нервовою системою, суплементарна корекція. Мій підхід до догляду за собою можна назвати мінімалістичним, але він ефективний і приносить мені задоволення. На першому місці — турбота про тіло. Я захоплююсь остеопатією, особливо її біодинамічним напрямом, а також різними видами масажу — лімфодренажним, масажем стоп та голови.
Щодо волосся, то в нашому салоні ми зібрали найекологічніші процедури, які буквально повертають до життя пошкоджене волосся. Мої особисті фаворити — дерматологічний пілінг для шкіри голови та ліпідна реконструкція по довжині.
Звичайно, не можу не згадати про косметологію. Тут я віддаю перевагу мікрострумам Caci та апаратній процедурі Hydra Facial. Ін’єкції краси я ще жодного разу не робила і сподіваюсь, що моя позиція щодо них не зміниться. У нашій клініці ми принципово не пропонуємо ботокс та ліполітики.
Б’юті-бізнес лише здається красивим. Як ви боретесь зі стресами?
До війни стресів було менше, з людьми було легше працювати. Зараз і мої відчуття загострилися і люди стали емоційно нестабільнішими. Бувають неприємні моменти, але їх одразу замінює щось хороше.
Без команди я б не впоралася. Людяність — це мій показник щастя та балансу в роботі. Своїм ставленням до людей ти притягуєш тих, з ким можна йти поряд. Плинності кадрів у нас немає, цим я пишаюся.
Як ви відновлюєтеся після стресів?
Відновлення для мене — це комплексний процес, який включає як внутрішню роботу, так і зовнішні практики. Робота з психологом допомагає мені розібратися в емоціях, знайти внутрішні ресурси та підтримувати психологічну стійкість, особливо в періоди стресу. Також я використовую різні методи суплементарної корекції, щоб збалансувати свій стан та поповнити енергію. Це можуть бути медитації, дихальні практики, ароматерапія або інші техніки, які допомагають мені розслабитися та відновити сили. Звичайно, не обходиться без відпочинку. Я люблю усамітнюватися, щоб побути наодинці з собою та своїми думками. А ще мене неймовірно заряджають далекі поїздки за кермом. Не знаю, як це працює, але це дає мені відчуття свободи та драйву. Я звичайна людина, і, як усі, можу робити помилки, хвилюватися, іноді забувати про себе або навіть «випадати» з роботи. Буває, що плачу і кажу, що закрию клініку і більше ніколи не буду працювати з людьми. Але я приймаю всі ці емоції, аналізую ситуацію з різних боків, витягую уроки та йду далі. Це допомагає мені розвиватися та ставати сильнішою
Що дає вам енергію?
Найбільше задоволення мені приносить результат нашої спільної роботи — злагоджена команда, щасливі пацієнти, відчуття постійного зростання та розвитку. Бачити усміхнені обличчя людей, які приходять до нас, — це найкраща нагорода. Я завжди закликаю: пишіть своїм лікарям та спеціалістам не лише тоді, коли вам погано, а й коли стало краще завдяки їхній допомозі. Це неймовірно заряджає та надихає!
Звичайно, мій головний ресурс — це моя команда. Мій директор Інна та моя помічниця Анна — це справжні скарби, без яких я не уявляю успіху нашої клініки. Вони підтримують мене, надихають та допомагають реалізовувати найсміливіші ідеї.
Які фільми чи подкасти ви порадили б?
Нещодавно говорила на подкаст «Шо по сервісу» з Анастасією, як на мене, вийшло живо, бо говорю завжди як є. А ще я вже в друге передивлялася документальний фільм «Дім», обидві його частини мені здаються дуже глибокими, тож раджу кожному. А ось на читання зараз в мене мало часу, що дуже засмучує. Тож якщо я і читаю, то це більше медична література
Ваші топ-3 заняття, які дають відчуття стабільності?
Обожнюю виділити годину часу вранці, щоб приготувати собі збалансований сніданок з красивого посуду та насолодитися ним. Це допомагає налаштуватися на продуктивний день та відчути турботу про себе. Молитва допомагає мені зосередитися на важливому та віднайти сили для подолання труднощів. На вихідних я обов’язково намагаюся вибратися за місто, туди, де мало людей. Особливо люблю спостерігати за водою — вона має неймовірну здатність перезавантажувати та наповнювати енергією.
Мій мозок постійно генерує ідеї, але не вистачає часу на їх реалізацію. Зараз продовжую навчання, підвищую свою акредитацію. Працюю над розробкою власного дерматологічного бренду для волосся, займаюся дистрибуцією якісної косметики, працюю з командою. Як жінка, намагаюся балансувати між роботою та дозвіллям. Поки що не дуже виходить, але покроково бачу результати своїх старань.