Фотографія, яка була знята в Херсоні британцем Едвардом Метьюзом, стала однією з найкращих серед переможців цьогорічної премії Portrait of Humanity («Портрет людяності»). Про це повідомляє The Guardian.
Британський фотограф зробив кадр після того, як було зруйновано Каховську ГЕС. Багато будинків було затоплено. Літня жінка винесла на вулицю безліч своїх мокрих речей, щоб хоч якось просушити. Едварда Метьюза вразила ця картина безпорадної жінки.
«Повернення — Херсонці нарешті повертаються до своїх домівок після руйнівного затоплення, спричиненого руйнуванням дамби. Все в домі цієї жінки було зруйновано. Серце розривало бачити, як всі її речі розкидані по її саду», — зазначив Метьюз у себе в Instagram.
Едвард Метьюз
Фотографія з Херсону — далеко не перша робота автора, яка вражає й нагадує світу про війну в Україні. Британський фотограф і волонтер від початку повномасштабного вторгнення вирішив стати волонтером і часто перебуває в країні. Едвард Метьюз – автор журналу Aeternus, в якому він розповідає про жахливі наслідки війни в Україні. В журналі автори висвітлюють те, що не показують звичні британські ЗМІ. Метьюс як волонтер також допомагав вивозити поранених бійців з фронту. А серед його фотографічних робіт – багато світлин українських військових, людей на акції в підтримку полонених, рятувальників та цивільних українців.
Фотографії премії
Цьогоріч серед переможців премії Portrait of Humanity — 30 фотографій з усього світу. Їх покажуть на міжнародних виставках, які будуть проходити насамперед у Польщі й Лондоні. Окрім цього світлини продемонструють на Індійському фотофестивалі.
Загалом до шортлиста премії увійшло 200 фотографій. Всі надіслані роботи будуть зібрані в одному виданні «Портрет людства. Том 6».
Вже шостий рік поспіль Британський журнал фотографії (British Journal of Photography) проводить премію Portrait of Humanity, аби «вшанувати різноманітність, спільноту та єдність через фотографію».
До складу журі нинішньої премії увійшов українець Максим Горбацький. На 60-й Венеційській бієнале він разом з Вікторією Бавикіною був куратором Українського павільйону.
Читайте також: «Спогади про майбутнє, якого вже немає»: українська майстриня робить вишивку на фотографіях
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram