Психологічна допомога чоловікам, що зловживають алкоголем під впливом стресу

25 июля, 2024

Нова програма психологічної допомоги була розроблена українськими та британськими науковцями. Вона спрямована на підтримку чоловіків, які зловживають алкоголем під впливом стресу.

Багато чоловіків відчуває стрес через війну. Тож психологічна допомога покликана зменшити зловживання алкоголем і покращити їхній емоційний стан чоловіків. Програму розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини. Робота проводилася в межах проєкту CHANGE.

На даному етапі розробники запрошують бажаючих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином. Участь у дослідженні є конфіденційною.

Для кого може бути корисною участь у дослідженні CHANGE?

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні
  • Відчувають стрес, страждають на безсоння й головні болі
  • Надмірно хвилюються за себе чи інших
  • Відчувають самотність або мають проблеми в родині
  • Вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Як і для чого проводиться дослідження?

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета – з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та визначити дієві способи її впровадження. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп. Учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою. Учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп. Вони порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

психологічна підтримка

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Про програму допомоги CHANGE

 — Передбачає 6 сесій 1 раз на тиждень тривалістю 60-90 хвилин у віддаленому форматі (онлайн або телефоном).

 — Нова програма CHANGE інтегрує компоненти з доведеною ефективністю у вирішенні проблем зі зловживанням алкоголем та елементи програми Всесвітньої організації охорони здоров’я Управління проблемами Плюс (УП+) для роботи з дорослими у стані стресу.

 — Програма не передбачає медикаментозне лікування.

Про проєкт

CHANGE є міжнародним науково-дослідницьким проєктом, що впроваджується експертами Центру психічного здоров’я Національного Університету «Києво-Могилянська академія», ГО «Слова допомагають» у співпраці із Лондонською школою гігієни та тропічної медицини (LSHTM). Проєкт фінансується партнерством Національного інституту досліджень у галузі здоров’я (NIHR) та Фонду Welcome Trust.

Про зв’язок  між зловживанням алкоголем та психологічними проблемами

Більшість українців переживають хронічний стрес через війну. Щоб зменшити напругу і відчути розслаблення, люди вдаються до різних способів, які не завжди є здоровими. Саме тут необхідна відповідна психологічна допомога.

Однією з поширених, проте непродуктивних стратегій подолання стресу, є зловживання алкоголем. За даними ВООЗ 24,9% чоловіків та 8,1% жінок в Україні, що вживають алкоголь, повідомили про принаймні один випадок важкого епізодичного пияцтва (вживання 60 г або більше чистого алкоголю за один день) раз на місяць або частіше. Здебільшого до такого способу зняття напруги вдаються чоловіки, які самі вважають алкоголь «самолікуванням» психологічних проблем, зокрема симптомів травми і депресії, надмірного стресу і відчуття деморалізації. Зловживання алкоголем відбувається на фоні зростання невирішених проблем і недостатньої підтримки зі сторони найближчого оточення. В Україні, як і в багатьох інших країнах, поширена культура нормалізації зловживання алкоголем. Цій проблемі не надається достатньої уваги з боку суспільства, що заважає організувати ефективну систему допомоги та зменшити шкоду, яка завдається. Про це свідчать дані якісного дослідження, проведеного експертами проєкту CHANGE. Саме тому дослідження нової програми допомоги є актуальним для українського суспільства зараз і після завершення військових дій.

Онлайн-форма для реєстрації необхідно заповнити тут.

Реєстрація по телефону: +38 050 222 03 10

Стежте за новинами проєкту CHANGE на сторінках facebook та instagram. Більше інформації про проєкт на сайті. З будь-яких питань писати на [email protected].

Читайте також: Безплатна психологічна допомога військовим та їхнім родинам — куди звертатися

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram