Ада Роговцева: «Завжди знаю, що своєю героїнею маю обстоювати жіночу й людську гідність»

16 июля, 2024
Ада Роговцева
Фото: kyiv-trend.in.ua

Ада Роговцева – українська народна артистка театру та кіно й народна улюблениця. Сьогодні видатній українці виповнюється 87 років. Свій день народження вона відзначає на сцені виставою «Схоже на щастя». Протягом 35 років акторка грала на сцені Київського національного академічного театру ім. Лесі Українки. Пізніше – у Київському академічному театрі драми та комедії на Лівому березі. За свою багаторічну кар’єру Ада Роговцева зіграла понад 150 ролей у театрі та більш ніж 100 у кіно, за що була відзначена багатьма нагородами. У день народження згадуємо її найкращі ролі й цитати.

«Кривавий світанок», 1956Ада Роговцева

Дебют Ади Роговцевої в кіно відбувся в 1956 році. Тоді вона знялася в екранізації повісті Михайла Коцюбинського «Fata Morgana». За сюжетом селянин Марко Груша у 1905 році повертається до рідного села. Невдовзі він очолює боротьбу проти поміщиків за землю. Його арештовують, але згодом звільняють. Після звільнення він ще активніше продовжує боротьбу. Його дівчина Гафійка у виконанні Ади Роговцевої підтримує коханого у боротьбі.

«Лісова пісня», 1961Ада Роговцева

Український радянський художній фільм режисера Віктора Івченка, створений на кіностудії ім. Олександра Довженка 1961 року. Екранізація однойменної драми-феєрії Лесі Українки. Прем’єра відбулася 7 серпня 1961 року.

«Камінний господар», 1971

Це єдина екранізація однойменної п’єси Лесі Українки. Неповторна Ада Роговцева в ролі донни Анни створила образ жінки, яка змогла зламати волю спокусника.

«Дев’ять життів Нестора Махна», 2006

Багатосерійний телевізійний історичний мінісеріал режисера Миколи Каптана. Жорстока партизанська війна за свободу від будь-якої влади і насильства перетворили батька Махна на серйозного і небезпечного супротивника для всіх сторін у стані війни: німців, петлюрівців, білих і червоних. Війна принесе йому славу, любов і друзів, відкриє можливості безмежної влади та змусить його зробити остаточний вибір у житті.

Фільм розповідає про життя анархіста Нестора Махна, його кроки в організації комун та створення Революційної повстанської армії. Ада Роговцева зіграла матір головного героя. Кінокритики вважають роль Євдокії Матвіївни Махно однією з найкращих ролей Ади Роговцевої.

«Віддана», 2020

За романом української письменниці Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Події фільму розгортаються у Станіславі (нині Івано-Франківськ) у другій половині 19 століття. Доктор Ангер втрачає в пожежі дружину, але рятує двох дівчат – рідну дочку Аделю і дочку домашніх робочих Стефанію. Доктор вирішує виховувати їх разом. Проходить 25 років. Дівчата виросли і все ще нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. І вони досі не розуміють, хто вони однай одній: сестри і подруги або служниця і господиня. Ада Роговцева виконала епізодичну роль княгині у фільмі на світському обіді. Але яскрава поява актриси не залишить ваше серце після перегляду.

Найкращі вислови

За свою довгу кар’єру Ада Роговцева дала безліч інтерв’ю багатьом виданням. Найбільші та найяскравіші з них увійшли до збірки «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою». Раніше актриса видала також власну книгу «Свідоцтво про життя».

«За життя назбиралося стільки всіляких історій, що у мене виникла потреба розшифрувати свої щоденники і театральні нотатки різних років. А кілька друзів, на яких «перевірила» розшифроване — наполягли на виданні книги.  Починалося все з коротких ессеїв — як підписи під фотографіями. Така собі галерея портретів. Та врешті вийшла велика досить таки розповідь — про життя, про родину, про людей, відомих і не дуже, які йшли зі мною поруч весь життєвий шлях», – розповідала акторка.

Сьогодні ми хочемо пригадати найкращі вислови народної улюблениці.

  • Найголовніше у житті людини — зберегти свою людську гідність всупереч усьому. Тому що людина без гідності — неповноцінна людина, а народ без гідності — це вже не народ.
  • У багатьох акторів немає життя, а тільки театр. У мене є життя.
  • Кохання — це любити його, віддавати йому все, належати йому, але якимось чином мати свою свободу… Залежати від іншого, навіть коханого, — марення!
  • Гумор, філософське ставлення до життя, терпіння, мужність і велика любов до всього, що тебе оточує: до сонця, ліхтаря на вулиці, дітей та онуків. Ось єдиний рецепт щастя. Тільки так, я вважаю, варто жити.
  • Можу порадити – будьте людьми. Читайте багато. Цікавтеся всім. Вдивляйтесь у життя. Намагайтеся його аналізувати, не пропускати жодну людину, жодного дня, оскільки день, прожитий без інтересу, радості, без того, щоб ти щось не взяв у свою душу і свою голову, – мертвий.

Копіюючи матераіли, обов’язково посилайтеся на сайт. Усі права захищені.

Читайте також: Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 15-21 липня

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій:FacebookTelegramInstagram