Кіно тижня
«І все ж Лоранс»
Цієї весни кінокомпанія «Артхаус Трафік» перевипустить на великі екрани три фільми, які вважаються сучасною класикою.
З 14 березня в обраних кінотеатрах можна буде подивитися мелодраму «І все ж Лоранс» (2012). Стрічка вийде напередодні ювілею її режисера Ксав’є Долана, який 20 березня відзначатиме 35-річчя. Він володар призів кінофестивалів у Каннах, Венеції та Торонто, а також Премій «Люм’єр» та «Сезар». Долан відомий стрічками «Це всього лиш кінець світу», «Мамочка» і «Том на фермі».

Лоранс — учитель старшої школи та письменник, який шалено закоханий у свою дівчину Фред. Їхнє радісне життя перевертається з ніг на голову, коли Лоранс зізнається про свою транссексуальність і намір жити як жінка. Фред обіцяє підтримувати партнера під час його переходу, але новий спосіб життя пари суперечить поглядам друзів, родини та суспільства в цілому.
Де: Київ, Blockbuster
Коли: 14-20 березня
Квитки можна придбати тут.
Свято тижня
“Коло Свароже. Колодій”
На Арт-заводі Платформа відбудеться свято “Коло Свароже. Колодій”. Це красива багатовікова традиція збиратися у колі сім‘ї та друзів, щоб разом відчути магію весняного перезавантаження та почати новий цикл життя.
Організатори обіцяють звук трембіти, палачаюче Коло Свароже, шоу барабанів, бойовий гопак, відлуння молотів ковалів, іскри з-під копит козацьких коней, силові та акробатичні трюки, етно-виступи артистів та багато млинців .
Киян запрошують разом зануритись в атмосферу давніх традицій і спалити символ зими, щоб залишити все старе позаду.
Захід проводитиметься для підтримки українців, що постраждали від війни, – з вірою в перемогу весни та добра над злом.
Де: Київ, маркет-молл «Даринок»
Коли: 16-17 березня
Вхід вільний.
Виставка тижня
«Universum Museum»
Музей електрогітар та інших електромузичних інструментів.
Це постійно діюча виставка електрогітар та бас гітар, що розкриває історію електрогітар від моменту їх виникнення і закінчуючи сучасними музичними інструментами, які створюються в Україні. Акцент виставки зроблений на музичних інструментах, що створювалися в країнах Східної Європи, в тому числі в Україні в період 1950 – 1980 років. Метою виставки є висвітлення історії музичних інструментів, що створенні в Східній Європі, які з невідомих причин не набули такої популярності серед широкого кола прихильників електрогітар, як музичні інструменти відомих брендів зі Сполучених Штатів Америки.
Де: UNIVERSUM HALL, пр.Академіка Глушкова, 1 ВДНГ, павільйон №6
Коли: 16, 17 в 11:00
Квитки можна придбати тут.
Музика тижня
PIAZZOLLA. PRIMAVERA
Національний президентський оркестр
Пристрасть і туга, порив і сумʼяття — якими б різними не були емоції від музики Астора Пʼяццолли, їх обʼєднує одне: глибина і сила. Мовою танго аргентинський композитор утілював найрізноманітніші переживання і не боявся висловлювати їх по-справжньому щиро.
У першому відділі концерту звучатимуть маловідомі твори Пʼяццолли, зокрема «Five Tango Sensations». У другому відділі програми звучатиме один із найвідоміших циклів в творчості Великого Астора — “Пори року в Буенос-Айресі”.
Солісти: Ігор Саєнко (бандонеон), Анастасія Шипак (скрипка).
Диригент — Георгій Курков
Коли: 13 березня, 19:00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Квитки можни придбати тут.
Оперетта тижня
«Баядера», Імре Кальман
Оперета «Баядера» Імре Кальмана – це зворушлива історія кохання індійського принца Раджамі та артистки паризького вар’єте Одетти Дарімонд.
Париж, початок ХХ століття. Здається, що між закоханими прірва — соціальний статус, різниця у традиціях, менталітеті та вихованні. Різні країни, різні погляди, різні цінності. А головне — принц має успадкувати трон, а отже не може одружитися з іноземкою. Що обере Раджамі: кохання чи обов’язок? Чи варта влада того, щоб відмовитись від кохання? Як зважитись на доленосне для обох рішення? Чи зможе Одет прийняти вибір коханого?
Коли: 14 березня, 18:00
Де: Київський національний академічний театр оперети, вул. Велика Васильківська, 53/3
Квитки можна придбати тут.
Концерт тижня
KALUSH ORCHESTRA
Концерт KALUSH ORCHESTRA Музиканти наживо представлять нові треки та порадують публіку вже добре відомими роботами, включно з переможним хітом «Стефанія». Серед прем’єр – англомовні композиції, випущені за час проведення європейського туру.
Kalush Orchestra – популярний український гурт, створений у 2021-му році. У 2022-му колектив представляв Україну на пісенному конкурсі «Євробачення», де став переможцем з піснею «Стефанія». Kalush Orchestra стали першими, хто виконав українську композицію на церемонії вручення MTV Europe Music Awards, де гурт виступив у якості гостя.
Спекотні ритми та беззаперечний талант гурту Kalush Orchestra підкорили серця Європи і тепер вони продемонструють свою майстерність на сцені музичного простору V’YAVA STAGE!
Коли: 15 березня, 19:00
Де: VYAVA Stage, вул. Іллі Мечникова, 3
Квитки можна придбати тут.
Традиційні обряди тижня
Масниця на ВДНГ
«Масниця» – завершальна подія «Зимової Країни». Спеціально до «Масниці» територію комплексу прикрасять традиційними для української культури декораціями з сіна. Доповнювати їх будуть різнобарвні стрічки, що символізують настання весни.
На центральній площі розмістять невеличку сцену, де протягом двох днів відбуватимуться виступи народних гуртів та колективів. Щогодини з 12:00 до 18:00 тут показуватимуть виставу «Ой на Масницю!», що розповідатиме про історію події й познайомить гостей з притаманними «Масниці» традиціями та обрядами. У суботу, 16 березня, на заході виступатимуть народний фольклорний ансамбль «Громиця», гурти «Шум’я» та «ДваТри». У неділю, 17 березня, відбудуться виступи гуртів «ГуляйГород», SoloMia та дитячого фольклорного ансамблю «Зернятко».
На центральній площі Експоцентру на гостей чекатиме бар вареників і фуд-корт з різними стравами від бограча до грилю. Поруч працюватиме зона майстер-класів.
Де: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1
Коли: 16 та 17 березня, 12:00-21:00
Вхід вільний.
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram